ЯКИЙ КОНТРАСТ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ДЛЯ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ЖОВЧНИХ ШЛЯХІВ ПРИ МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНІЙ ХОЛЕЦИСТОХОЛАНГІОПАНКРЕАТОГРАФІЇ?

Відповідь | Нет комментариев

Яка відповідь є правильною?

  • На основі гадолінію
  • На основі йоду
  • Водорозчинний
  • Контраст не використовується – жовч як рідина є природним контрастом

Які контраст використовується для візуалізації жовчних шляхів при магнітно-резонансній холецистохолангіопанкреатографії?

При проведенні магнітно-резонансної холецистохолангіопанкреатографії (MRCP) для візуалізації жовчних шляхів часто використовують контрастні речовини. Одним з найпоширеніших та ефективних контрастів для візуалізації жовчних шляхів є речовина на основі гадолінію.

Гадоліній має властивість підсвічуватися на зображеннях MRCP, що дозволяє чітко розділити жовчні протоки від навколишніх тканин. Це допомагає лікарям отримати високоякісні зображення жовчних шляхів з високою деталізацією. Крім того, гадоліній є безпечним для більшості пацієнтів і не викликає алергічних реакцій у більшості випадків.

На відміну від контрастних речовин на основі йоду, які частіше використовуються для візуалізації інших органів та структур, гадоліній має перевагу у тому, що він не дратує жовчні протоки та не викликає негативних реакцій в цій ділянці.

Водорозчинний контраст також може бути використаний для MRCP, проте він не так ефективний у візуалізації жовчних шляхів, як гадоліній. Водорозчинний контраст може бути менш чітким на зображеннях та не представляє такої високої діагностичної цінності для визначення патологій жовчних шляхів.

І, нарешті, деякі можуть запитати, чому не можна просто використовувати природний контраст, яким є жовч. Фактично, жовч як рідина може бути в той час контрастом для візуалізації жовчних шляхів, проте вона не завжди може забезпечити таку високу якість та чіткість зображення, як контрастні речовини на основі гадолінію.

Отже, для візуалізації жовчних шляхів при магнітно-резонансній холецистохолангіопанкреатографії найкращим вибором контрасту є речовина на основі гадолінію.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111