ЯКЕ З НАВЕДЕНИХ ТВЕРДЖЕНЬ ЩОДО ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ПАЦІЄНТАМИ З МЕТАБОЛІЧНО-АСОЦІЙОВАНОЮ СТЕАТОТИЧНОЮ ХВОРОБОЮ ПЕЧІНКИ Є ПРАВИЛЬНИМ?

Відповідь | Нет комментариев

Яка відповідь є правильною?

  • У випадку клінічно значущого фіброзу печінки (≥ F2), треба повністю утримуватися від вживання алкоголю
  • У випадку цирозу печінки варто повністю відмовитися від вживання алкоголю
  • Варто обмежувати споживання алкоголю, повна відмова у курців (як теперішніх, так і колишніх)
  • Усі вищенаведені твердження є правильними

Вплив вживання алкоголю на пацієнтів з метаболічно-асоційованою стеатотичною хворобою печінки

Метаболічно-асоційована стеатотична хвороба печінки (МАСГП) є однією з найпоширеніших патологій печінки у світі. Ця хвороба характеризується накопиченням жиру в печінці та розвитком запалення, яке може прогресувати до фіброзу та навіть цирозу печінки. Оскільки алкоголь також має негативний вплив на печінку, важливо зрозуміти, як вживання алкоголю впливає на пацієнтів з МАСГП.

Згідно з провідними клінічними дослідженнями та рекомендаціями лікарських установ, у випадку клінічно значущого фіброзу печінки (≥ F2), пацієнти з МАСГП повинні повністю утримуватися від вживання алкоголю. Вживання алкоголю в цьому випадку може значно загострити хронічну патологію печінки, призвести до прогресування фіброзу та збільшити ризик розвитку цирозу.

У випадку цирозу печінки важливо повністю відмовитися від вживання алкоголю. Цироз печінки є стадією розвитку хронічної печінкової хвороби, коли здорова тканина печінки заміщується сполучною тканиною. Вживання алкоголю в цьому випадку може призвести до декомпенсації печінки та загрожувати життю пацієнта.

З іншого боку, при наявності МАСГП, але відсутності клінічно значущого фіброзу або цирозу печінки, варто обмежувати споживання алкоголю. Повна відмова від алкоголю рекомендується для курців, як теперішніх, так і колишніх, оскільки алкоголь може посилювати патологічний процес в печінці та сприяти розвитку хронічної печінкової недостатності.

Отже, усі вищенаведені твердження щодо вживання алкоголю пацієнтами з МАСГП є правильними. Найбільш правильним варіантом відповіді на запитання є: “Усі вищенаведені твердження є правильними”.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111