ЯКИЙ ПОКАЗНИК СВІДЧИТЬ ПРО ЗАЛІЗОДЕФІЦИТ?

Відповідь | Нет комментариев

Яка відповідь є правильною?

  • Зниження рівня сироваткового заліза
  • Рівень феритину сироватки \u003c 45 мкг/л
  • Рівень гемоглобіну \u003c 100 г/л
  • Збільшення рівня гепсидину

Залізодефіцит: як виявити його на ранній стадії

Залізодефіцит – це стан, коли організму не вистачає заліза для вироблення достатньої кількості гемоглобіну, який несе кисень до клітин. Залізодефіцит може виникнути не лише через недостатнє споживання заліза з їжею, але й у результаті крововтрат, проблем з виведенням заліза або поганої його абсорбції.

Один із показників залізодефіциту – це зниження рівня сироваткового заліза у крові. Якщо організму не вистачає заліза, рівень його в крові буде меншим, ніж зазвичай. Це свідчить про те, що залізо не виводиться на поверхню і не використовується в оперативних процесах.

Ще одним важливим показником є рівень феритину в сироватці крові, який зазвичай повинен бути більше 45 мкг/л. Феритин – це білок, що зберігає залізо. Зниження рівня феритину також може свідчити про залізодефіцит.

Фактично, залізодефіцит може також виявлятися зниженням рівня гемоглобіну в крові. Гемоглобін є основним переносником кисню в організмі. Несправне виробництво його може бути наслідком недостатнього заліза.

Збільшення рівня гепсидину також може бути ознакою залізодефіциту, оскільки цей гормон регулює залізо в організмі. Високий рівень гепсидину може вказувати на те, що організм спробує зекономити залізо, а не комлектувати його в клітини.

Найбільш точним показником залізодефіциту є рівень феритину сироватки менше 45 мкг/л, оскільки він безпосередньо показує наявність залізодефіциту і його ступінь. У разі підозри на залізодефіцит варто звернутися до лікаря, який призначить додаткові аналізи та допоможе вирішити проблему вчасно і ефективно.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111