ЯКИЙ 27 ВЕРЕСНЯ ПРАЗДНИК

Відповідь | Нет комментариев

Яке свято 27 вересня?

27 вересня православна церква святкує піднесення Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Свято встановлене на честь вилучення Животворчого Хреста, на якому був розп’ятий Ісус Христос, з могили імператором Костянтином Великим у 335 році.

Історія свята

За легендою, Животворчий Хрест був знайдений матір’ю Костянтина, рівноапостольною імператрицею Оленою, під час її поїздки до Святої Землі у 326 році. Хрест був ідентифікований за допомогою дива з воскресінням померлої людини, що була покладена на нього.

Костянтин, ознайомившись зі знахідкою матері, розпорядився побудувати на Голгофі храм Гробу Господнього, який став одним з найважливіших паломницьких центрів християнства. 13 вересня 335 року відбулося урочисте піднесення Животворчого Хреста, який було поміщено у святилище храму.

Значення свята

Святкування піднесення Хреста Господнього має велике значення для християн, оскільки символізує перемогу над смертю та гріхом. Хрест, який спочатку був знаряддям страти та приниження, став символом спасіння та вічного життя.

Святкування цього дня часто супроводжуються урочистими богослужіннями, процесіями та молебнями. Християни відвідують храми, щоб вшанувати пам’ять про Хрест Господній, помолитися за здоров’я, прощення гріхів та благополуччя.

У деяких країнах з православною традицією 27 вересня також є державним святом, наприклад, на Кіпрі та в Сербії. У цей день проводяться офіційні заходи, урочисті прийоми та концерти.

Традиції та обряди

У народній традиції день піднесення Хреста Господнього має свої особливі звичаї та обряди. Вважається, що цього дня не можна працювати і виконувати будь-які важкі фізичні роботи, щоб не накликати на себе хвороби та нещастя.

Також існує повір’я, що 27 вересня потрібно освятити сіль, яку потім додають у їжу протягом року. Така освячена сіль вважається цілющою та захисною.

У деяких регіонах поширений звичай збирати виноград у цей день. Зібраний виноград залишають у церкві на ніч, а вранці освячують його. Таке освячене виноградне вино називають “хрещатим” і вважається, що воно має цілющі властивості.

Поширення свята

Святкування піднесення Чесного і Животворящого Хреста Господнього поширене у всіх православних церквах, а також у деяких католицьких та англіканських церквах. У різних країнах та місцевостях свято має свої особливі традиції та обряди.

В Україні свято піднесення Хреста Господнього є одним з важливих церковних свят. У цей день у церквах проводяться урочисті богослужіння, а люди відвідують храми, щоб вшанувати пам’ять про Хрест Господній та помолитися за здоров’я та благополуччя.

Запитання 1: Яке національне свято відзначають в Україні 27 вересня?
Відповідь: День туризму України – професійне свято працівників туристичної галузі в Україні, яке відзначається щорічно 27 вересня відповідно до Указу Президента України від 24 листопада 1998 року.

Запитання 2: З якою подією пов'язане свято Воздвиження Хреста Господнього?
Відповідь: Воздвиження Хреста Господнього, яке відзначається 27 вересня, пов'язане з подією знайдення Животворного Хреста Господнього святою царицею Оленою у IV столітті. За переказами, саме того дня Хрест Господній був урочисто піднятий (воздвигнутий) над Голгофою.

Запитання 3: Яке церковне свято відзначається 27 вересня?
Відповідь: Православна церква 27 вересня відзначає свято Воздвиження Хреста Господнього, присвячене одній з найважливіших реліквій християнства – Животворному Хресту, на якому був розіп'ятий Ісус Христос.

Запитання 4: Яке міжнародне свято припадає на 27 вересня?
Відповідь: Всесвітній день туризму – міжнародне свято туризму, яке відзначається 27 вересня. Це свято було проголошено Генеральною Асамблеєю Всесвітньої туристської організації (UNWTO) у 1979 році та має на меті підвищити обізнаність про важливість туризму в економіці та культурі народів світу.

Запитання 5: Чи є 27 вересня вихідним днем в Україні?
Відповідь: У звичайні роки 27 вересня не є вихідним днем в Україні. Однак, якщо свято Воздвиження Хреста Господнього припадає на вихідний, то наступний після нього робочий день може бути перенесений на 27 вересня, відповідно до статті 73 Кодексу законів про працю України.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111