ЯКЕ ПРІЗВИСЬКО ДАЛИ ГОБСЕКОВІ

Відповідь | Нет комментариев

Прізвисько Гобсека

Барон Жан-Естер ван Гобсек — один із найяскравіших персонажів “Людської комедії” Оноре де Бальзака, відомий своїм надзвичайним скнарством та жорстокістю. У творі Гобсека характеризують численними прізвиськами, що відображають його характер та звички.

“Гобсек”. Найпоширеніше прізвисько, під яким герой представлений в романі, походить від “gobbe-sec”, що французькою мовою означає “суха гуля”. Це образне порівняння влучно передає зовнішній вигляд Гобсека: сухого, висохлої статури, з блідою, майже пергаментною шкірою.

“Жидоюда”. Інше не менш відоме прізвисько Гобсека — “Жидоюда” (у деяких перекладах “Юда-жид”). Воно походить від біблійного персонажа Юди Іскаріотського, який зрадив Ісуса Христа за гроші. Порівняння з Юдою вказує на ниціkeit і жадібність Гобсека, який безжально збагачувався за рахунок нещасть інших.

“Розповідач”. Серед численних кредиторів Гобсек вирізнявся своїм умінням вести розмови. Він з насолодою розповідав історії про своє багатство та хитрість, зневажливо ставлячись до марнотратників і легковажних людей. Завдяки своїй красномовності та вмінню маніпулювати Гобсек отримав прізвисько “Розповідач”.

“Ростовщик”. Гобсек промишляв лихварством, видаючи грошові позики під високі відсотки. Жорстокий і безжальний кредитор, він не гребував ніякими засобами для отримання прибутку. Саме ця діяльність принесла йому прізвисько “Ростовщик”, яке стало синонімом жадібності та бездушності.

“Філософ алтаря”. Гобсек дотримувався власної філософії, в центрі якої перебували гроші та влада. Він вважав, що гроші дарують людині силу і свободу, а золото — це єдиний істинний бог. Ця філософія принесла йому прізвисько “Філософ алтаря”, натякаючи на його ідолопоклонницьке ставлення до багатства.

“Алеманський єврей”. Деякі кредитори називали Гобсека “алеманським євреєм”. Це порівняння ґрунтується на стереотипі про євреїв як жадібних лихварів. Алеманський — народ, що населяв південно-західну частину Німеччини, а “алеманський єврей” натякає на німецьке походження Гобсека.

“Гнучка людина”. Гобсек відрізнявся дивовижною гнучкістю, не тільки фізичною, а й моральною. Він міг годинами стояти в незручних позах, а його “моральна гнучкість” дозволяла легко пристосовуватися до будь-яких обставин. Прізвисько “Гнучка людина” вказує на його здатність виживати в будь-якому середовищі.

“Моя золота горгулья”. Таке прізвисько дали Гобсеку його коханки — актриса Фанні Мальво та графиня ді Ресто. Воно пов’язане з його “пам’ятниковим”, нерухомим виразом обличчя, а також з тим, що він був їхнім постійним кредитором. Горгульї — архітектурні елементи, що виконують функцію водостоків, часто зображують гротескних істот, що нагадують Гобсека.

“Диявол втілений”. Деякі персонажі роману називали Гобсека “дияволом втіленим”. Це порівняння відображає його жадібність, жорстокість і бездушність. Люди боялися і ненавиділи Гобсека, вважаючи його представником темних сил.

“Ротшильд”. У контексті роману прізвисько “Ротшильд” служить символом надзвичайного багатства. Гобсек володів величезними капіталами, розміри яких могли порівнятися лише зі знаменитим банкірським домом Ротшильдів. Цей епітет відображає не лише матеріальне становище Гобсека, а й його фінансове всевладдя.

Питання 1: Яке основне прізвисько дали Гобсекові?

Відповідь: Скупий лицар

Це прізвисько найкраще відображає суть персонажа, який є втіленням скупості та жадоби до грошей. Гобсек постійно накопичував багатство, відмовляючи собі у всьому, і використовував свою владу над боржниками, щоб примножити свої статки.

Питання 2: Чому Гобсека називали "лихвар"?

Відповідь: Гобсек займався лихварством, тобто видавав гроші в борг під високі відсотки. Він використовував свою владу над боржниками, щоб змусити їх платити захмарні суми, часто позбавляючи їх майна.

Питання 3: Яке прізвисько підкреслювало таємничість Гобсека?

Відповідь: Диявол

Це прізвисько відображає загадковість і непередбачуваність персонажа. Гобсек був майстром маскування і міг майстерно приховувати свої справжні наміри, що викликало постійне напруження і тривогу у тих, хто з ним стикався.

Питання 4: Як називали Гобсека через його аристократичне походження?

Відповідь: Барон

Хоча Гобсек відмовився від свого титулу, він все ще зберігав аристократичні манери та повагу до свого минулого. Це прізвисько підкреслює розрив між його теперішнім статусом лихваря і його колишнім дворянським походженням.

Питання 5: Яке прізвисько відображало фізичний вигляд Гобсека?

Відповідь: Гіппократ

Гобсек мав характерну зовнішність, яка часто викликала порівняння з Гіппократом, відомим батьком медицини. Його жовте обличчя, глибокі зморшки та проникливі очі створювали враження мудрості та досвіду, що викликало як повагу, так і страх у тих, хто його зустрічав.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111