ЯКА САМА БІЛЬША ОБЛАСТЬ В УКРАЇНІ

Відповідь | Нет комментариев

Найбільша область України

Україна поділяється на 24 області, де найбільшою за площею є Донецька область. Розташована на сході країни, вона займає 26 517 квадратних кілометрів, що становить 4,4% загальної площі України.

Географія

Донецька область межує з Російською Федерацією на сході, Луганською областю на північному сході, Харківською областю на півночі, Запорізькою областю на заході та Азовським морем на південному заході. Рельєф області переважно рівнинний, з низькими висотами. Найвища точка — Могила Мечетна (367 метрів над рівнем моря) розташована в південно-західній частині.

Головні річки області — Сіверський Донець, Кальміус та Самара. Клімат помірно континентальний зі спекотним літом та помірно холодною зимою. Середня температура січня становить близько -6°C, а липня — +22°C.

Населення

За даними перепису 2001 року, населення Донецької області становило 4 824 725 осіб, або 10% населення України. Міське населення переважає над сільським і становить близько 85%. Найбільші міста — Донецьк, Маріуполь, Макіївка та Горлівка.

Економіка

Донецька область є важливим промисловим центром України. Тут зосереджені великі поклади вугілля, залізної руди та інших корисних копалин. Основними галузями промисловості є вуглевидобувна, металургійна, хімічна та машинобудівна.

У сільському господарстві переважає вирощування зернових культур, соняшника та овочів. Також розвинуте тваринництво, особливо скотарство та свинарство. Через вигідне географічне положення, область має розвинену транспортну інфраструктуру, що включає залізниці, автомобільні дороги та аеропорти.

Культура

В області діють університети, коледжі, театри, бібліотеки та музеї. До культурної спадщини регіону належать пам’ятки археології, архітектури та історії. Серед них — фортеця Кам’яне, казенний завод у Донецьку, Свято-Успенська Святогірська лавра та Донецький академічний обласний драматичний театр.

Адміністративний поділ

Донецька область поділяється на 18 районів, 29 міст обласного значення, 133 селища міського типу та понад 1000 сіл. Найбільшими міськими центрами є:

* Донецьк
* Маріуполь
* Макіївка
* Горлівка
* Краматорськ
* Слов’янськ

Поточний стан

Територія Донецької області частково контролюється самопроголошеними Донецькою та Луганською народними республіками, які перебувають у стані збройного конфлікту з українським урядом з 2014 року. Конфлікт призвів до значних руйнувань, жертв серед цивільного населення та економічного спаду в регіоні.

Запитання 1: Яка найближча область України за площею?

Відповідь: Одеська область з площею 33,3 тисячі квадратних кілометрів.

Запитання 2: Яка сама південна область України за площею?

Відповідь: Херсонська область з площею 28,5 тисячі квадратних кілометрів.

Запитання 3: Яка область України є сама північна як за площею, так і за розташуванням?

Відповідь: Чернігівська область з площею 31,9 тисячі квадратних кілометрів.

Запитання 4: Яка західна область України поступається за площею лише Волинській?

Відповідь: Рівненська область з площею 20,1 тисячі квадратних кілометрів.

Запитання 5: Яка східна область України має найменшу площу?

Відповідь: Донецька область з площею 26,5 тисячі квадратних кілометрів.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111