ЯКА ІЗ НАВЕДЕНИХ НИЖЧЕ ПОДІЙ Є ВІРОГІДНОЮ

Відповідь | Нет комментариев

Імовірність події – це міра ймовірності її настання. Вона виражається в діапазоні від 0 (неможлива подія) до 1 (певна подія).

Щоб визначити, яка із наведених нижче подій є вірогідною, потрібно оцінити ймовірність кожної події та порівняти їх.

Події, що розглядаються:

* А: Завтра піде дощ.
* B: Сонце встане на заході.
* C: Підкинута монета приземлиться на ребро.
* D: Українська команда виграє Чемпіонат світу з футболу в наступному році.
* E: Знайдуть загальну теорію всього у наступні десять років.

Оцінка ймовірності:

* А: Імовірність дощу в цей час року становить близько 30%.
* B: Імовірність того, що сонце встане на заході, практично дорівнює нулю.
* C: Імовірність того, що монета приземлиться на ребро, становить 1/2.
* D: Імовірність перемоги української команди на чемпіонаті світу досить мала, приблизно 1%.
* E: Імовірність того, що буде знайдена загальна теорія всього у наступні десять років, також мала, але її важко точно оцінити.

Порівняння ймовірностей:

На основі цих оцінок ймовірності можна зробити висновок, що найбільш вірогідною подією є:

* C: Підкинута монета приземлиться на ребро.

Ця подія має найвищу імовірність (50%) і тому є найбільш вірогідною серед наведених.

Інші події мають різні рівні ймовірності:

* A: Завтра піде дощ – досить вірогідна, але менш ймовірна, ніж підкидання монети.
* D: Українська команда виграє Чемпіонат світу з футболу в наступному році – малоймовірна.
* E: Знайдуть загальну теорію всього у наступні десять років – також малоймовірна, але її ймовірність важко оцінити точно.

Вибір найбільш вірогідної події залежить від оцінки імовірності кожної події та їхнього порівняння. У наведеному прикладі підкидання монети на ребро є найбільш вірогідним результатом.

Запитання 1:

Яка з наступних подій є більш вірогідною: виграш у лотерею джекпоту в 1 000 000 доларів або потрапляння в автомобільну аварію протягом наступного місяця?

Відповідь:

Потрапляння в автомобільну аварію більш вірогідне. Статистика показує, що ймовірність потрапити в аварію протягом року становить близько 1 до 4. З іншого боку, ймовірність виграшу джекпоту в лотерею набагато менша – приблизно 1 до 175 мільйонів.

Запитання 2:

Яка з наступних подій є більш вірогідною: зустріч з інопланетянином або перемога України на чемпіонаті світу з футболу в наступні 50 років?

Відповідь:

Перемога України на чемпіонаті світу з футболу є більш вірогідною. Існує шанс, що Україна може відібратися на чемпіонат світу і навіть виграти його. З іншого боку, існування інтелектуального життя за межами Землі все ще є предметом наукових дебатів, і доказів контакту з інопланетянами поки що немає.

Запитання 3:

Яка з наступних подій є більш вірогідною: виверження супервулкана Єллоустоун або землетрус магнітудою 9 за шкалою Ріхтера в Каліфорнії в наступні 100 років?

Відповідь:

Землетрус магнітудою 9 за шкалою Ріхтера в Каліфорнії більш вірогідний. Супервулкан Єллоустоун вивергався в середньому раз на 600 000 років, і його наступне виверження не очікується в найближчій перспективі. З іншого боку, Каліфорнія є сейсмонебезпечним регіоном, де сильні землетруси відбуваються відносно регулярно.

Запитання 4:

Яка з наступних подій є більш вірогідною: подорож людини на Марс або відкриття розумного життя в океанах Землі в наступні 50 років?

Відповідь:

Подорож людини на Марс є більш вірогідною. Космічні агенції, такі як NASA і SpaceX, активно працюють над розробкою технологій для відправки людей на Марс. Відкриття розумного життя в океанах Землі є менш вірогідним, оскільки досі не було знайдено жодних доказів його існування.

Запитання 5:

Яка з наступних подій є більш вірогідною: повне відключення Інтернету або вимирання людства в наступні 100 років?

Відповідь:

Повне відключення Інтернету більш вірогідне. Інтернет залежить від інфраструктури, яка може вийти з ладу через стихійні лиха, кібератаки або інші фактори. Вимирання людства є більш малоймовірним, оскільки люди є стійким видом, який вижив у багатьох викликах протягом історії.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111