ВИЩЕ ВКАЗАНИЙ – ЯК ПИШЕТЬСЯ

Відповідь | Нет комментариев

Правопис слова “вище вказаний”

У сучасній українській орфографії слово “вище вказаний” пишеться через дефіс, тобто “вище-вказаний”. Це правило поширюється на всі словосполучення, що складаються з іменника та прикметника в ступені вищості, наприклад: “більш-менш”, “високо-кваліфікований”, “глибоко-поважний” тощо.

Такий правопис зумовлений історичним розвитком української мови. Як відомо, у давньоукраїнській мові слово “вище” мало форму родового відмінка “вишши”. У свою чергу, слово “вказаний” могло виступати як прикметник у повній (указаний) і короткій (вказан) формах. З часом відбулося злиття цих двох слів, внаслідок чого виникло нове слово “вищевказаний”. Проте традиція написання дефіса збереглася до наших днів.

Дефісне написання словосполучень, до складу яких входить прикметник у ступені вищості, є важливим правилом української орфографії. Воно відрізняє ці словосполучення від тих, що складаються з звичайних іменника та прикметника, які пишуться разом, наприклад: “вищий навчальний заклад”, “висока температура”.

Ось деякі приклади використання словосполучення “вище-вказаний” у текстах:

* “У вище-вказаному документі зазначено, що…”
* “Для виконання вище-вказаної вимоги необхідно…”
* “У вище-вказаному дослідженні було виявлено, що…”

Правильне написання словосполучення “вище вказаний” має велике значення для грамотності письмової мови. Щоб уникнути помилок, слід запам’ятати це правило і використовувати дефіс у відповідних випадках.

Запитання 1: Як писати словосполучення "вище вказаний"?

Відповідь: Словосполучення "вище вказаний" пишеться разом, без дефісу.

Запитання 2: Коли використовується словосполучення "вище вказаний"?

Відповідь: Словосполучення "вище вказаний" використовується для позначення чогось, що було згадано раніше в тексті. Воно вказує на особу, предмет або явище, які вже були названі.

Запитання 3: Яка відмінність між словосполученнями "вище вказаний" та "вказаний вище"?

Відповідь: Словосполучення "вище вказаний" розміщується перед іменником, на який воно вказує, а "вказаний вище" – після нього.

Приклад:

  • Вище вказаний документ містить важливу інформацію.
  • Документ, вказаний вище, містить важливу інформацію.

Запитання 4: Чи можна скорочувати словосполучення "вище вказаний"?

Відповідь: Так, словосполучення "вище вказаний" можна скорочувати до "в/в". Це скорочення використовується в офіційних документах та ділових паперах.

Приклад:

  • В/в документи підтверджують мою заяву.

Запитання 5: Які є синоніми до словосполучення "вище вказаний"?

Відповідь: Синонімами до словосполучення "вище вказаний" є:

  • названий раніше
  • зазначений вище
  • згаданий вище
  • перелічений вище

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111