ЩО ЗНАЧИТЬ МОРОВИЦЯ?

Відповідь | Нет комментариев

Що таке моровиця?

Моровиця — це однорічна трав’яниста рослина з розгалуженим стеблом, що досягає висоти 25-75 см. Має чергові довгочерешкові листки з пальчасто-лопатевими пластинками. Квіти двостатеві, дрібні, зібрані в колосоподібні суцвіття. Цвіте з липня до вересня.

Історія

Моровиця є корінною рослиною Європи та Азії. Вона була відома за часів античності, про неї згадував ще Теофраст. У середньовіччі моровиця використовувалася як лікарська рослина. У Європі вона була інтродукована як декоративна рослина в 16 столітті.

Морфологічні особливості

Корінь моровиці стрижневий, досить потужний. Стебло прямостояче, розгалужене вгорі. Листя чергові, довгочерешкові, пальчасто-роздільні або пальчасто-лопатеві, з зубчастим краєм. Пластинки листків мають 3-7 довгастих або лінійно-ланцетних лопатей або сегментів. Верхні листки більш дрібні, поступово перетворюються в листоподібні приквітки.

Суцвіття моровиці — колосоподібні, складаються з дрібних, двостатевих, правильних квіток. Квітка складається з тонкої чашечки з п’ятьма зубцями і віночка з п’ятьма вільними, злегка нерівними пелюстками білого або жовтого кольору. Тичинок п’ять, з тонкими нитками і довгастими пиляками. Маточка одна, з верхньою зав’яззю.

Плоди моровиці — сухі, розкривні коробочки з однією насіниною. Насіння дрібне, темно-буре.

Поширення

Моровиця поширена по всій Україні на полях, городах, у заростях чагарників, на узліссях та в лісах. Вона росте на різних типах ґрунтів, але віддає перевагу родючим, суглинистим ґрунтам.

Екологічне значення

Моровиця — рослина-піонер, яка першою заселяє порушені ділянки. Вона є хорошим медоносом і кормовою рослиною для деяких видів комах.

Фармацевтична дія

Моровиця має слабовиражену сечогінну, відхаркувальну, жовчогінну та протизапальну дію. Її використовують у фітотерапії як допоміжний засіб при лікуванні застуди, бронхіту, пневмонії та захворювань печінки.

Кулінарне застосування

Молоде листя моровиці можна використовувати як салат або додавати до супів та салатів. Насіння моровиці можна використовувати як прянощі.

Інше використання

Моровиця використовується як декоративна рослина в квітниках та садах. Вона придатна для залучення корисних комах у сад.

Застереження

Слід дотримуватися обережності при вживанні моровиці в лікарських цілях, оскільки вона може викликати алергічні реакції. Застосування моровиці протипоказано при вагітності та грудному вигодовуванні.

Запитання 1: Що таке моровиця?

Відповідь: Моровиця — це інфекційне захворювання, яке вражає різноманітних тварин, включаючи велику рогату худобу, свиней, овець, кіз і диких тварин. Воно викликається дріжджоподібним грибком під назвою Histoplasma capsulatum, який живе в ґрунті, забрудненому послідом заражених тварин.

Запитання 2: Як поширюється моровиця?

Відповідь: Моровиця передається вдиханням спор грибка Histoplasma capsulatum, що містяться в ґрунті. Спори можуть здійматися в повітря під час земляних робіт, оранки або інших дій, що порушують поверхню ґрунту. Зараження також може статися через контакт з інфікованими тканинами тварин або з послідом тварин, що містить спори.

Запитання 3: Які симптоми моровиці?

Відповідь: Симптоми моровиці можуть варіюватися залежно від тяжкості інфекції. У легких випадках може не бути жодних симптомів або спостерігатися лише легка лихоманка, кашель і задишка. У більш тяжких випадках симптоми можуть включати високу температуру, озноб, втрату апетиту, біль у м’язах і суглобах, збільшення лімфатичних вузлів та проблеми з диханням.

Запитання 4: Як діагностується моровиця?

Відповідь: Моровиця діагностується шляхом виявлення грибка Histoplasma capsulatum у зразках крові, сечі, мокротиння або інших тканин. Також може бути проведено рентген грудної клітки для перевірки на наявність ураження легень.

Запитання 5: Як лікується моровиця?

Відповідь: Лікування моровиці залежить від тяжкості інфекції. У легких випадках симптоматичне лікування, таке як відпочинок і знеболювальні, може бути достатнім. У більш тяжких випадках можуть бути призначені протигрибкові препарати, такі як ітраконазол або амфотерицин В.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111