ЩО ТАКЕ ДИРЕКТОРІЯ ХТО ВХОДИВ ДО ЇЇ СКЛАДУ

Відповідь | Нет комментариев

Директорія Української Народної Республіки

Директорія Української Народної Республіки була урядом України в період з листопада 1918 по грудень 1920 року. Вона була створена після падіння гетьманату Павла Скоропадського і мала на меті відновити державність України та захистити її від зазіхань зовнішніх та внутрішніх ворогів.

Склад Директорії

Директорія складалася з п’яти членів:

* Володимир Винниченко (голова)
* Симон Петлюра (Головний отаман)
* Федір Швець (міністр внутрішніх справ)
* Панас Любченко (міністр фінансів)
* Андрій Макаренко (міністр освіти і мистецтва)

Історія

Директорія була сформована 14 листопада 1918 року в Білій Церкві на Всеукраїнському з’їзді селянських та робітничих депутатів. Вона прийшла на зміну Українській Державі на чолі з Павлом Скоропадським, яка не змогла протистояти наступу військ Директорії та червоної армії.

Головними завданнями Директорії були:

* Відновлення демократичних свобод та громадянських прав
* Встановлення влади УНР на всій території України
* Захист від зовнішніх та внутрішніх ворогів, у тому числі від радянської росії та польської армії
* Скликання Установчих зборів УНР, які мали визначити майбутній державний устрій України

Директорія провела ряд реформ, спрямованих на відновлення економіки та укріплення державності УНР. Зокрема, було відновлено український грошовий обіг, запроваджено обов’язковий військовий призов, проведено ряд законодавчих актів, спрямованих на захист прав та свобод громадян.

Однак Директорії не вдалося досягти стабільного становища в країні. Вона зіткнулася з протидією з боку як внутрішніх, так і зовнішніх сил. Радянська росія підтримувала комуністичне повстання в Україні, а Польща прагнула захопити західноукраїнські землі. Крім того, в Україні діяли отамани-сепаратисти, які не визнавали владу Директорії.

У 1919 році Директорія була змушена перенести свою столицю з Києва до Вінниці, а згодом – до Кам’янця-Подільського. Війська Директорії зазнавали поразок від російської Червоної армії та польських військ. Внутрішні суперечності також послаблювали Директорію.

У квітні 1920 року Директорія була змушена об’єднатися з Українською Галицькою Армією в одну державу – Західноукраїнську Народну Республіку (ЗУНР). Однак об’єднання не принесло очікуваних результатів. Війська Директорії та УГА зазнавали поразки за поразкою від Червоної армії.

У листопаді 1920 року Директорія у вигнанні була остаточно розпущена, а її члени емігрували за кордон. УНР перестала існувати як держава.

Значення

Директорія Української Народної Республіки відіграла важливу роль у становленні української державності. Вона стала символом боротьби українського народу за незалежність та самобутність. Діяльність Директорії сприяла розвиткові української національної свідомості та ідеї незалежної України.

Незважаючи на свою недовгу історію, Директорія залишила помітний слід в українській історії. Її діяльність стала прикладом мужності та відваги українського народу в боротьбі за свободу та незалежність. Ідеали Директорії продовжують надихати українців на боротьбу за самостійну та демократичну Україну.

Запитання та відповіді про Директорію УНР

1. Що таке Директорія УНР?

Директорія Української Народної Республіки була тимчасовим урядом, який керував Україною з грудня 1918 по лютий 1919 року. Вона була створена після того, як гетьман Павло Скоропадський був усунутий від влади.

2. Хто входив до складу Директорії УНР?

До складу Директорії входили п'ятеро осіб:

 • Володимир Винниченко (голова)
 • Симон Петлюра
 • Федір Швець
 • Андрій Макаренко
 • Опанас Андрієвський

3. Які основні завдання Директорії УНР?

Основними завданнями Директорії були:

 • Відновлення незалежності України
 • Захист територіальної цілісності країни
 • Створення демократичного ладу
 • Проведення земельної реформи

4. З якими труднощами зіткнулася Директорія УНР?

Директорія зіткнулася з низкою труднощів, зокрема:

 • Війна з більшовицькою росією
 • Недостатня підтримка з боку населення
 • Внутрішні конфлікти між різними політичними силами в Україні

5. Чому Директорія УНР була розпущена?

Директорія УНР була розпущена в лютому 1919 року внаслідок наступних подій:

 • Наступ більшовицьких військ на Україну
 • Поразка Української Галицької Армії
 • Відхід Головного Отамана Симона Петлюри та його військ на захід України

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111