ЩО ОЗНАЧАЄ РЕКОМЕНДАЦІЯ РОЗПОЧИНАТИ ФАРМАКОПРОФІЛАКТИКУ ВТЕ ЗА 2-12 ГОДИН ПЕРЕД ОПЕРАЦІЄЮ?

Відповідь | Нет комментариев

Яка відповідь є правильною?

  • Половину дози препарату ввести за 12 годин, другу – за 2 години перед операцією
  • Максимальну профілактичну дозу препарату вводимо за 12 годин (наприклад 40 мг еноксапарину), мінімальну доцільну (наприклад 20 мг еноксапарину) за 2 години перед операцією з метою попередження геморагічних ускладнень
  • Час введення препарату можна вибирати довільно у межах 2-12 годин перед операцією.
  • Пацієнт має право вибору введення препарату у межах 2-12 годин перед операцією з особистих міркувань

Рекомендації щодо початку фармакопрофілактики ВТЕ за 2-12 годин до операції

Фармакопрофілактика венозної тромбоемболії (ВТЕ) є важливим аспектом передопераційного догляду. Одним з ключових питань є визначення оптимального часу для початку введення антикоагулянтів.

Згідно з клінічними рекомендаціями, фармакопрофілактика ВТЕ повинна розпочинатися за 2-12 годин до операції. Цей часовий інтервал має на меті забезпечити достатню антикоагулянтну дію до моменту хірургічного втручання, мінімізуючи при цьому ризик кровотечі, пов’язаної з хірургією.

При виборі конкретного часу введення антикоагулянтів слід враховувати індивідуальні характеристики пацієнта, тип хірургічного втручання та ризик тромбозу.

Для пацієнтів з високим ризиком тромбозу, таких як ті, що мають тромбофілію або перенесли епізод ВТЕ в анамнезі, рекомендується рання фармакопрофілактика (за 2-4 години до операції). Для пацієнтів з низьким ризиком тромбозу можна розпочинати фармакопрофілактику пізніше (за 8-12 годин до операції).

Що стосується варіантів відповідей, найбільш правильним є:

*

Максимальну профілактичну дозу препарату вводимо за 12 годин (наприклад 40 мг еноксапарину), мінімальну доцільну (наприклад 20 мг еноксапарину) за 2 години перед операцією з метою попередження геморагічних ускладнень.

Ця стратегія передбачає введення більшої дози антикоагулянту на ранньому етапі, щоб забезпечити швидку антикоагулянтну дію та захист від утворення тромбів під час операції. Згодом доза зменшується, щоб мінімізувати ризик кровотечі після операції.

Інші варіанти відповідей є неточними або не відповідають найкращим клінічним практикам:

* Введення половини дози за 12 годин, другої — за 2 години до операції може не забезпечити достатню антикоагулянтну дію в критичний період під час операції.
* Довільний вибір часу введення антикоагулянтів може не враховувати індивідуальні ризики та потреби пацієнта.
* Пацієнт не має права вибору часу введення препарату, оскільки цей час є критичним для ефективної профілактики ВТЕ.

Таким чином, найкращою практикою є початок фармакопрофілактики ВТЕ за 2-12 годин до операції, починаючи з більшої дози, яка потім зменшується для мінімізації ризику кровотечі.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111