ЩО БІЛЬШЕ – КИЇВ ЧИ ЛЬВІВ?

Відповідь | Нет комментариев

Порівняння розмірів Києва та Львова

Київ і Львів – два найбільших міста України, але їхні розміри суттєво різняться. Київ значно більший за Львів за площею, кількістю населення та економічною потужністю.

Площа

Площа Києва становить 839 квадратних кілометрів, що у 3,5 рази більше за площу Львова, яка становить 239 квадратних кілометрів. Територія Києва включає густонаселені райони, такі як Дарницький, Дніпровський та Печерський, а також великі парки та озера, як-от Національний музей історії України, Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка та Київське море. Площа Львова більш компактна, що пов’язано з історичним центром міста, який зберігся з часів середньовіччя, і щільно забудованими передмістями.

Населення

Населення Києва значно перевищує населення Львова. За даними Державної служби статистики України, станом на 2022 рік чисельність населення Києва становила 2 962 180 осіб. Львів, у свою чергу, налічував 721 510 жителів. Велика різниця в чисельності населення пояснюється тим, що Київ є столицею України та має статус міста державного значення, що приваблює людей з усієї країни. Крім того, Київ є важливим промисловим та фінансовим центром, що також сприяє зростанню населення.

Економіка

Економіка Києва набагато потужніша, ніж економіка Львова. За даними Київської міської державної адміністрації, валовий регіональний продукт Києва в 2022 році становив 574,9 мільярда гривень. Львів, за даними Львівської обласної державної адміністрації, за той самий період мав ВРП у розмірі 154,3 мільярда гривень. Київ має значну перевагу в банківському секторі, машинобудуванні, харчовій промисловості та ІТ-індустрії. Львів також є важливим промисловим і культурним центром України, але його економіка має більш вузьку спеціалізацію.

Таким чином, Київ і Львів суттєво різняться за своїми розмірами. Київ є значно більшим за Львів за площею, кількістю населення та економічною потужністю.

Запитання:

  • 1. Яке місто більше за площею – Київ чи Львів?

Відповідь: Київ є більшим за площею, ніж Львів. Площа Києва становить близько 839 км², тоді як площа Львова – близько 171 км².

  • 2. Яке місто має більше населення – Київ чи Львів?

Відповідь: За кількістю населення Київ значно перевищує Львів. У 2021 році населення Києва становило близько 2,9 мільйона людей, а Львова – близько 720 тисяч людей.

  • 3. Яке місто є столицею України?

Відповідь: Столицею України є Київ.

  • 4. В якому місті розташований найбільший в Україні аеропорт?

Відповідь: У Києві розташований найбільший в Україні міжнародний аеропорт, відомий як аеропорт "Бориспіль".

  • 5. Яке місто є культурною столицею Західної України?

Відповідь: Львів часто називають культурною столицею Західної України завдяки своїй багатій історії, архітектурі та культурному життю.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111