РІЗНИЦЯ МІЖ УБД ТА ВЕТЕРАНОМ ВІЙНИ

Відповідь | Нет комментариев

УБД та ветеран війни: у чому різниця

Поняття “учасник бойових дій” (УБД) та “ветеран війни” є близькими, але мають окремі відмінності. У цьому тексті ми детально розглянемо різницю між цими термінами згідно з законодавством України.

Учасник бойових дій (УБД)

Учасником бойових дій є особа, яка безпосередньо брала участь у бойових діях у складі Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також у складі добровольчих формувань територіальних громад під час відсічі збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях.

Для визнання особи УБД необхідно наявність одного або декількох підтверджуючих документів, таких як:

* Довідка командира (начальника) військової частини або іншого підрозділу, де особа проходила військову службу чи перебувала у складі добровольчого формування територіальної громади.
* Посвідчення про безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, надане компетентним органом.
* Військовий квиток або тимчасове посвідчення військовослужбовця з відміткою про безпосередню участь у бойових діях в Донецькій та Луганській областях.

Статус УБД надає особі певні пільги та гарантії, встановлені законодавством України. До них відносяться:

* Першочергове право на прийом на роботу за вакантною посадою, при рівній кваліфікації з іншими кандидатами;
* Безкоштовне медичне обслуговування;
* Компенсація за користування житлово-комунальними послугами;
* Безкоштовний проїзд на всіх видах транспорту міського та приміського сполучення, а також ж/д, річковим та автомобільним транспортом міжміського сполучення (за винятком таксі);
* Надання земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку;
* Пільги для дітей загиблих УБД та ін.

Ветеран війни

Ветеран війни – це особа, яка брала участь у бойових діях у складі Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також у складі добровольчих формувань територіальної громади з метою захисту України під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

На відміну від УБД, до ветеранів війни відносяться не лише особи, які безпосередньо брали участь у бойових діях, а й ті, хто виконував військові обов’язки в тилу, але в умовах надзвичайного стану чи при бойових діях.

Для визнання особи ветераном війни необхідний один із таких документів:

* Посвідчення ветерана війни, встановленого зразка;
* Удостоверення особи інваліда війни;
* Довідку про участь у війні;
* Довідку про визнання учасником бойових дій, видану уповноваженим органом.

Статус ветерана війни також передбачає певні пільги та гарантії, але вони відрізняються від пільг для УБД. До них відносяться:

* Безкоштовне медичне обслуговування;
* Компенсація за користування житлово-комунальними послугами;
* Безкоштовний проїзд у міському транспорті;
* Першочергове право на придбання путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок;
* Право на встановлення квартирного телефону;
* Пільги для дітей загиблих ветеранів війни та ін.

Ключові відмінності

Основною відмінністю між УБД та ветераном війни є те, що УБД надається тим особам, які безпосередньо брали участь у бойових діях, тоді як до ветеранів війни відносяться також особи, які виконували військові обов’язки в тилу.

Іншою відмінністю є обсяг пільг та гарантій. УБД мають ширший спектр пільг, у тому числі першочергове право на працевлаштування, компенсацію за користування житлово-комунальними послугами та безкоштовний проїзд усіма видами транспорту. Ветерани війни мають більш обмежений перелік пільг, зокрема, безкоштовне медичне обслуговування, компенсацію за житлово-комунальні послуги та безкоштовний проїзд у міському транспорті.

Висновки

Статуси УБД та ветерана війни є важливими для осіб, які захищали Україну. Ці статуси надають пільги та гарантії, які мають на меті підтримати та допомогти цим особам інтегруватися в мирне життя після участі у бойових діях.

Запитання 1: У чому полягає основна відмінність між статусами УБД та ветерана війни?

Відповідь: Статус учасника бойових дій (УБД) присвоюється особам, безпосередньо залученим у бойові дії на території України під час проведення антитерористичної операції (АТО) або операції Об'єднаних сил (ООС). Статус ветерана війни присвоюється особам, які брали участь у бойових діях, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України під час війни з росією, а також особам з інвалідністю внаслідок війни.

Запитання 2: Хто може отримати статус УБД?

Відповідь: Статус УБД можуть отримати військові, правоохоронці, рятувальники, медики та інші особи, залучені до виконання завдань в зоні бойових дій в складі військових формувань, які брали участь в АТО та ООС. Також цей статус можуть отримати члени добровольчих батальйонів, які були визнані учасниками АТО.

Запитання 3: Чи отримують ветерани війни ті ж пільги, що і УБД?

Відповідь: Ні, пільги для ветеранів війни та УБД дещо відрізняються. Ветерани війни мають право на пільги, передбачені для УБД, включаючи безоплатне лікування, санаторно-курортне оздоровлення, знижки на оплату житлово-комунальних послуг, земельні ділянки для будівництва житла тощо. Крім того, ветерани війни отримують додаткові пільги, як-от безкоштовний проїзд у громадському транспорті, виплати у зв'язку з інвалідністю, звільнення від сплати земельного податку та податку на майно.

Запитання 4: Як отримати статус ветерана війни?

Відповідь: Щоб отримати статус ветерана війни, особа має подати заяву до органу соціального захисту населення за місцем проживання разом із документами, що підтверджують участь у бойових діях. Це можуть бути військові квитки, посвідчення учасника бойових дій, медичні довідки про поранення або контузії, отримані внаслідок бойових дій.

Запитання 5: Чи можуть особи, які мають статус УБД, претендувати на статус ветерана війни?

Відповідь: Так, особи, які мають статус УБД, можуть претендувати на статус ветерана війни, якщо вони брали участь у бойових діях у складі військових формувань, які визнані такими, що беруть участь у відсічі збройної агресії Російської Федерації. Для цього їм необхідно подати відповідні документи до органу соціального захисту населення.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111