РИЗИК РОЗВИТКУ ЯКОГО ОНКОЛОГІЧНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ КРІМ РАКУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ Є ПІДВИЩЕНИМ У НОСІЇВ МУТАЦІЇ CHEK2?

Відповідь | Нет комментариев

Яка відповідь є правильною?

  • Колоректальний рак
  • Рак яєчників
  • Рак підшлункової залози
  • Рак тіла матки

Ризик розвитку колоректального раку у носіїв мутації CHEK2

Колоректальний рак – це злоякісна пухлина, яка розвивається у товстій або прямій кишці. Він є третім за розповсюдженням раком в світі і четвертим за летальністю. Один з головних факторів ризику для розвитку колоректального раку є наявність спадкових мутацій генів, які можуть сприяти його появі. Однією з таких мутацій є мутація гена CHEK2.

CHEK2 – це ген, який кодує білок, що бере участь в регулюванні клітинного циклу та ремонті ДНК. Носії мутації CHEK2 мають підвищений ризик розвитку деяких видів раку, включаючи колоректальний рак. Дослідження показали, що люди з мутацією CHEK2 мають більшу схильність до цього типу раку порівняно з населенням без цієї мутації.

Однак в контексті запитання про ризик онкологічного захворювання, крім раку молочної залози, у носіїв мутації CHEK2, найбільш правильним варіантом відповіді є колоректальний рак. Носії мутації CHEK2 мають високий ризик розвитку цього конкретного типу раку, оскільки порушення клітинного циклу та ремонту ДНК, які можуть виникати внаслідок дії цієї мутації, сприяють утворенню злоякісних пухлин в товстій і прямій кишці.

Отже, колоректальний рак – це онкологічне захворювання, ризик розвитку якого, крім раку молочної залози, є підвищеним у носіїв мутації CHEK2.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111