ПРИНЦИП ЕТАПНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГЕМОРОЙ У ВІДПОВІДНОСТІ ДО ВИМОГ НАЦІОНАЛЬНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ВЕДЕННЯ ХВОРИХ НА УСКЛАДНЕНИЙ (КРОВОТЕЧА, ГОСТРИЙ ТРОМБОЗ, ВИРАЗКУВАННЯ ТА ІНШЕ)ГЕМОРОЙ ІІІ–ІVCТ.:

Відповідь | Нет комментариев

Яка відповідь є правильною?

  • Лікування хворого проводить лікар загальної практики -сімейної медицини
  • Проведення косервативного лікування (дієта, венотоніки, використання кремів, свічок , тощо) лікарем загальної практики сімейної медицини протягом 2-5діб з послідуючою консультація лікаря-проктолога-хірурга з метою визначення та реалізації адекватної лікувальної тактики
  • При зверненні до лікаря загальної практики – сімейної медицини такий хворий тривало лікується консервативно з послідуючим направленням на консультацію до лікаря-загального хірурга
  • При зверненні до лікаря загальної практики – сімейної медицини такий хворий терміново направляється на консультація лікаря-проктолога-хірурга з метою визначення та реалізації адекватної лікувальної тактики

Етапне лікування ускладненого геморою (кровотечі, гострий тромбоз, виразкування та інше) III–IV стадій

Геморой – захворювання, що характеризується розширенням венозних сплетень прямої кишки та анального каналу. Тяжкі форми геморою, такі як III–IV стадії, можуть призводити до ускладнень, що потребують спеціального лікування.

Національні рекомендації щодо ведення хворих на ускладнений геморой визначають етапне лікування, яке включає наступні кроки:

1. Ініціальний етап:

* Оцінка стану хворого, збір анамнезу та фізикальне обстеження.
* Визначення тяжкості захворювання та супутніх патологій.
* Надання першої допомоги при кровотечі або гострому тромбозі.
* Консервативне лікування, яке включає:
* Дієту з високим вмістом клітковини та рідини.
* Венотоніки (препарати, що покращують тонус стінок вен).
* Використання кремів та свічок із місцевоанестезуючою, протизапальною та венотонізуючою дією.

2. Оперативний етап:

При неефективності консервативного лікування або при наявності ускладнень (кровотеча, гострий тромбоз, виразкування, хронічний біль) показано хірургічне втручання.

Операції при ускладненому геморої можуть включати:

* Гемороїдектомія (видалення гемороїдальних вузлів).
* Склеротерапія (ін’єкції в гемороїдальні вузли речовин, що викликають їх склерозування).
* Лігування латексними кільцями (накладання на ніжку гемороїдального вузла латексного кільця).
* Дезартеризація гемороїдальних вузлів (перев’язка артерій, що їх живлять).

Вибір методу оперативного втручання залежить від стадії та локалізації геморою, наявності супутніх захворювань та індивідуальних особливостей хворого.

3. Реабілітаційний етап:

Після операції важливим є дотримання рекомендацій лікаря щодо догляду за раною, запобігання ускладнень та відновлення нормальної роботи кишечника.

Реабілітаційний етап включає:

* Дієту та питний режим.
* Забезпечення регулярної дефекації.
* Медикаментозне лікування (протизапальні, венотонізуючі, знеболюючі препарати).
* Фізіотерапевтичні процедури (теплові процедури, електростимуляція).

Найбільш правильний варіант відповіді:

При зверненні до лікаря загальної практики – сімейної медицини такий хворий терміново направляється на консультація лікаря-проктолога-хірурга з метою визначення та реалізації адекватної лікувальної тактики.

При ускладненнях геморою (кровотечі, гострий тромбоз, виразкування та інше) III–IV стадії потрібна термінова консультація профільного спеціаліста – лікаря-проктолога-хірурга.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111