ПРИ ПІДВИЩЕННІ РІВНЯ КЕТОНОВИХ ТІЛ У ОСІБ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ ТИПУ 1 НЕОБХІДНО

Відповідь | Нет комментариев

Яка відповідь є правильною?

  • Призупинити фізичну активність
  • Продовжувати займатися фізичною активністю
  • Збільшити силові тренування
  • Збільшити аеробні тренування

Кетонові тіла у діабеті типу 1: дії для запобігання кетоацидозу

При підвищенні рівня кетонових тіл у осіб з цукровим діабетом типу 1 необхідно призупинити фізичну активність.

Дія кетонових тіл

Кетонові тіла — це хімічні сполуки, які утворюються в організмі під час розщеплення жирів для отримання енергії. Вони зазвичай з’являються в невеликих кількостях у здорових людей під час голодування або інтенсивних фізичних навантажень. Однак у людей з цукровим діабетом типу 1, які не отримують достатньо інсуліну, надмірне утворення кетонових тіл призводить до кетоацидозу — серйозного ускладнення, що потребує невідкладної медичної допомоги.

Наслідки фізичної активності на рівень кетонів

Фізична активність підвищує потребу організму в енергії, що призводить до збільшення розщеплення жирів і, відповідно, утворення кетонових тіл. Тому при підвищеному рівні кетонів фізичні вправи можуть погіршити ситуацію, пришвидшуючи накопичення кетонових тіл.

Збільшення рівня глюкози в крові

Інтенсивні фізичні вправи також підвищують рівень глюкози в крові, що може викликати потребу в додаткових дозах інсуліну. Недотримання цієї потреби може ще більше підвищити рівень глюкози в крові та сприяти утворенню кетонових тіл.

Ризики для пацієнтів з кетонами

Для осіб з цукровим діабетом типу 1, у яких вже спостерігається підвищений рівень кетонів, продовження фізичної активності може бути небезпечним, оскільки це:

* Збільшує утворення кетонів
* Пришвидшує розвиток кетоацидозу
* Перешкоджає зусиллям щодо нормалізації рівня кетонів

Діапазон рівня кетонових тіл

Важливо регулярно проводити домашній тест на кетонові тіла за допомогою тест-смужок. Нормальний діапазон рівня кетонових тіл становить менше 0,6 ммоль/л. Показання від 0,6 до 1,5 ммоль/л свідчать про підвищення рівня кетонових тіл, а понад 1,5 ммоль/л указує на необхідність екстреної медичної допомоги. Якщо рівень кетонів перевищує 0,6 ммоль/л, фізичну активність слід призупинити.

Моніторинг та запобіжні заходи

Особам з цукровим діабетом типу 1 слід ретельно стежити за рівнем глюкози в крові та кетонових тіл, особливо під час фізичних навантажень. У разі виявлення підвищеного рівня кетонових тіл необхідно припинити фізичну активність, проконсультуватися з лікарем і вжити відповідних заходів, щоб запобігти кетоацидозу.

Висновки

При підвищенні рівня кетонових тіл у осіб з цукровим діабетом типу 1 призупинення фізичної активності є правильним рішенням, оскільки воно:

* Запобігає погіршенню кетонемії
* Зменшує ризик розвитку кетоацидозу
* Сприяє нормалізації рівня кетонів

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111