Лівія Роткірхен

Відповідь | Нет комментариев

Лівія Роткірхен: Ізраїльська дослідниця Голокосту

Біографія

Лівія Роткірхен народилася 2 листопада 1922 року в місті Мукачево в Закарпатті, тодішній Чехословаччині. У 1938 році, після анексії Закарпаття Угорщиною, її сім'я втекла до Словаччини. Після початку Другої світової війни сім'я була депортована до концентраційного табору Аушвіц-Біркенау. Лівія пережила Голокост, але втратила своїх батьків та бабусю.

Після війни Роткірхен переїхала до Ізраїлю, де вивчала історію в Єврейському університеті в Єрусалимі. Вона здобула докторський ступінь у 1961 році під керівництвом професора Ізраїля Ядима.

Дослідницька діяльність

Лівія Роткірхен була відома своїми дослідженнями Голокосту, зокрема щодо знищення єврейського населення Словаччини. Її книга "Знищення словацького єврейства", опублікована у 1961 році, стала першим авторитетним дослідженням цієї теми. Вона також опублікувала ряд інших важливих робіт про Голокост у Словаччині та Україні.

Звання та нагороди

Роткірхен була удостоєна багатьох нагород за свою дослідницьку діяльність. У 1992 році вона отримала ізраїльську премію імені Іцхака Саде за свою книгу "Батько і син у бараках". У 2002 році їй було присвоєно звання Почесного доктора братиславського Університету Коменського.

Особисте життя

Лівія Роткірхен була заміжня за ізраїльським істориком Стейном Міхелсоном (1923-2013). Вона померла у березні 2013 року у віці 90 років.

Внесок у Голокост-дослідження

Лівія Роткірхен внесла вагомий внесок у розуміння Голокосту. Її дослідження щодо знищення словацького єврейства стали важливим джерелом для істориків та меморіальних установ. Вона також була пристрасною прихильницею збереження пам'яті про жертв Голокосту.

Часто задавані питання

  1. Де народилася Лівія Роткірхен?
  2. Як називалася перша книга Роткірхен про Голокост?
  3. У якому році Роткірхен отримала ізраїльську премію імені Іцхака Саде?
  4. Чи була Роткірхен пов'язана з братиславським університетом?
  5. Де похована Лівія Роткірхен?

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111