КОЛИ КРАЩЕ ПЕРЕСАДЖУВАТИ ХРИЗАНТЕМИ

Відповідь | Нет комментариев

Пересадка хризантем

Хризантеми – популярні квітучі рослини, які широко вирощують як в саду, так і в горщиках. Щоб забезпечити їм оптимальне зростання та пишне цвітіння, необхідно правильно підібрати час для пересадки.

Загальні принципи пересадки

Найкращим часом для пересадки хризантем вважається період їхнього спокою, який настає пізньої осені чи ранньої весни. Саме в цей час рослини знаходяться в стадії відпочинку та найменше схильні до стресу.

Осіння пересадка

Пересадка хризантем восени дозволяє добре вкоренитися до настання морозів і забезпечує гарне цвітіння наступного сезону. Оптимальний час для осінньої пересадки – з вересня по жовтень, до перших сильних заморозків.

Пересадку проводять після того, як надземна частина хризантем пожовтіє і почне в’янути. Рослини обрізають до висоти 10-15 см, залишаючи декілька міжвузлів. Потім їх викопують із землі разом із грудкою землі і пересаджують на нове місце. При посадці кореневу шийку злегка заглиблюють.

Весняна пересадка

Весняна пересадка хризантем проводиться на початку весни, коли грунт достатньо прогріється. Рослини викопують із землі та розділяють їх на кущі. Кожен кущ повинен мати декілька здорових пагонів і коріння.

Перед посадкою вкорочують надземну частину хризантем до 15-20 см. Це стимулює ріст нових пагонів та забезпечує більш пишне цвітіння. При посадці кореневу шийку залишають на рівні землі.

Контейнерне вирощування

Хризантеми можна вирощувати і в контейнерах. Вибирайте горщик трохи більший, ніж коренева система рослини. Перед посадкою в контейнер на дно укладають дренажний шар з керамзиту або битої цегли.

Грунт для хризантем повинен бути пухким, родючим і добре дренованим. Рекомендується використовувати суміш дернової землі, компосту і піску в пропорції 2:1:1. При посадці кореневу шийку залишають на рівні землі.

Догляд після пересадки

Після пересадки хризантеми потребують регулярного поливу та підживлення. Поливають рослини по мірі підсихання верхнього шару грунту, уникаючи перезволоження.

Підгодовують хризантеми комплексним мінеральним добривом щотижня з початку активного росту до кінця цвітіння.

Для захисту від хвороб та шкідників проводять профілактичні обробки фунгіцидами та інсектицидами.

1. Коли найкращий час для пересадки хризантем?

Найкращий час для пересадки хризантем – рання весна (березень-квітень) або восени (вересень-жовтень), коли рослина перебуває у стані спокою. Пересадка в ці періоди зменшує стрес для рослини та сприяє її швидкій акліматизації до нового місця.

2. Які кліматичні умови оптимальні для пересадки хризантем?

Хризантеми віддають перевагу теплому та сонячному клімату з добре дренованим ґрунтом. Температура ґрунту повинна бути помірною, близько 15-20°C. При пересадці на початку осені бажано, щоб температура не опускалася нижче 5°C.

3. Як підготувати хризантеми до пересадки?

За кілька тижнів до передбачуваної дати пересадки припиніть поливати рослини. Це дозволить їм розпочати період спокою та полегшить процес вилучення з ґрунту. Видаліть усі відмерлі або хворі листки та стебла.

4. У який ґрунт слід пересаджувати хризантеми?

Хризантеми найкраще ростуть у добре дренованому, родючому ґрунті з pH близько 6-7. Додайте до ґрунту органічні матеріали, такі як компост або перегній, щоб покращити його структуру та поживність.

5. Як правильно пересаджувати хризантеми?

Викопайте яму глибиною, рівною кореневому кому, та удвічі більшою в діаметрі. У центр ями вставте хризантему, обережно заповніть яму ґрунтом і міцно утрамбуйте його навколо рослини. Потім рясно полийте, доки вода не почне витікати з дренажних отворів.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111