КОГО ВВАЖАЮТЬ БАТЬКОМ РИМСЬКОЇ КОМЕДІЇ

Відповідь | Нет комментариев

Батько римської комедії

Римська комедія виникла у ІІІ ст. до н. е. як літературний жанр, що передував творам Плавта та Теренція. Існує думка, що батьком римської комедії був грецький письменник Епіхарм.

Епіхарм народився в Сиракузах (Сицилія) близько 540 р. до н. е. Він писав переважно п’єси у дорійському діалекті, які відзначалися дотепністю та реалістичним зображенням повсякденного життя. Однак ці п’єси не збереглися повністю, і наша думка про них ґрунтується на фрагментах і згадках у пізніших авторів.

Твори Епіхарма мали великий вплив на римських драматургів. Плавт запозичив у нього багато сюжетів і персонажів, а Теренцій слідував його стилю та метричним формам.

Арістотель у своїй «Поетиці» також згадує про Епіхарма як про видатного поета-комедіографа. Він писав: «Епіхарм та Форміон вважаються творцями комедії, так само як Гомер — трагедії».

Крім Епіхарма, існує ще кілька постатей, які могли вплинути на розвиток римської комедії. Серед них:

* Форміон з Акраганта (V ст. до н. е.), грецький драматург, який писав фарсові комедії.
* Тініон (IV ст. до н. е.), грецький драматург, відомий своїми сатиричними комедіями.
* Александ Мендр (III ст. до н. е.), грецький драматург, який писав п’єси у стилі Епіхарма.

Ці драматурги, ймовірно, також внесли свій внесок у розвиток римської комедії. Однак Епіхарм залишається найбільш впливовою фігурою в цій сфері.

Доповненням до вищесказаного, римська комедія розвивалася під впливом не лише грецьких зразків, але й, ймовірно, етруського театру, в якому були присутні елементи фарсу та сатири.

Разом з тим, римська комедія має ряд унікальних рис, що відрізняють її від грецьких прототипів. Зокрема, вона відрізняється своєю більш розвиненою інтригою, яскравішими персонажами та вираженим моралізуючим аспектом.

Запитання:

1. Хто вважається батьком римської комедії?

Відповідь: Тіта Макція Плавта, римського драматурга, який жив у період 254-184 років до н. е.

2. Коли Плавт почав писати комедії?

Відповідь: Близько 200 року до н. е.

3. Чим особливі комедії Плавта?

Відповідь: Комедії Плавта відомі своїм дотепним діалогом, інтригуючими сюжетами та універсальними темами, які залишаються актуальними й сьогодні. Він часто висміював людські слабості та хитрощі, але його твори також були наповнені гумором і розвагами.

4. Скільки комедій написав Плавт?

Відповідь: Згідно з різними джерелами, Плавт написав від 130 до 150 комедій. Однак до наших днів дійшло лише 20 повних п'єс, які вважаються його канонічними творами.

5. Яке значення Плавта для розвитку римської комедії?

Відповідь: Плавт зробив значний внесок у розвиток римської комедії. Його п'єси стали зразками для наступних поколінь драматургів і встановили традицію реалістичних, дотепних і захоплюючих комедій у римському театрі. Він вплинув не лише на римську, а й на європейську комедію в цілому, оскільки його твори перекладали різними мовами та ставили на сценах упродовж століть.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111