КОГО НАЗИВАЮТЬ ПЕРШОЮ УКРАЇНСЬКОЮ ЖІНКОЮ ПРОГРАМІСТОМ

Відповідь | Нет комментариев

Перша українська жінка-програміст

Перша українська жінка-програміст – суперечливе питання, яке не має однозначної відповіді. Існує кілька претенденток на цей титул, кожна з яких внесла свій значний вклад у розвиток української інформатики.

Антоніна Голуб

Антоніна Голуб народилася в 1922 році. Вона закінчила Київський політехнічний інститут, де вивчала електротехніку. У 1950-х роках Голуб почала працювати в Інституті кібернетики імені В. М. Глушкова. Вона була одним з провідних розробників першої української електронно-обчислювальної машини (ЕОМ), МЭСМ (мала електронна лічільна машина). Голуб також працювала над створенням програмного забезпечення для ЕОМ, зокрема, розробила перший український компілятор мови програмування Альгол-60. Вона написала понад 100 наукових праць та патентів у сфері інформатики. Голуб померла в 2017 році.

Любов Зінов’єва

Любов Зінов’єва народилася в 1925 році. Вона закінчила Київський університет імені Тараса Шевченка, де вивчала математику. У 1950-х роках Зінов’єва почала працювати в Інституті математики імені М. В. Келдиша Академії наук СРСР у Москві. Вона була одним з провідних розробників першої радянської транзисторної ЕОМ, “Урал”. Зінов’єва також створила ряд важливих алгоритмів у сфері обчислювальної математики, які широко використовуються досі. Вона опублікувала понад 200 наукових праць. Зінов’єва померла в 1997 році.

Ольга Левицька

Ольга Левицька народилася в 1927 році. Вона закінчила Львівський державний університет, де вивчала математику і фізику. У 1950-х роках Левицька почала працювати в Інституті математики імені В. А. Стеклова Академії наук СРСР у Москві. Вона була одним з провідних розробників першої радянської дискретної ЕОМ, “Граніт”. Левицька також створила ряд важливих алгоритмів у сфері чисельного аналізу, які широко використовуються досі. Вона опублікувала понад 100 наукових праць. Левицька пішла на пенсію в 1987 році.

Хто з цих жінок повинна вважатися першою українською жінкою-програмістом, є питанням дискусійним. Всі вони внесли значний вклад у розвиток української інформатики, і заслуговують на визнання за свої досягнення.

Запитання 1: Хто вважається першою українською жінкою програмістом?

Відповідь: Першою українською жінкою програмістом вважається Марія Коленкіна.

Запитання 2: Коли і де народилася Марія Коленкіна?

Відповідь: Марія Коленкіна народилася 13 листопада 1924 року в селі Кабанівка Харківської області.

Запитання 3: Який освітній шлях пройшла Марія Коленкіна?

Відповідь: Після закінчення середньої школи в 1941 році Марія Коленкіна вступила на фізико-математичний факультет Харківського державного університету. У 1947 році вона закінчила університет з відзнакою, отримавши спеціальність "математика".

Запитання 4: Де і над чим працювала Марія Коленкіна?

Відповідь: Після закінчення університету Марія Коленкіна розпочала свою кар'єру в Інституті кібернетики АН УРСР. Тут вона брала участь у створенні перших у СРСР комп'ютерів, зокрема МЕСМ, "Стріла" та "Київ".

Запитання 5: Який внесок зробила Марія Коленкіна в розвиток програмування?

Відповідь: Марія Коленкіна брала участь у розробці мови програмування "РЕФАЛ", яка застосовувалася в системі символьної математики. Також вона створила низку програмних продуктів для рішення наукових і прикладних задач, в тому числі в галузі математичної логіки та штучного інтелекту.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111