Головінська Ольга ("Маруся")
Ольга Головінська (псевдо "Маруся") (9 березня 1919, с. Синягівка Збаразького р-ну Тернопільської обл. – 14 листопада 1948, Збаразький р-н Тернопільської обл.) – учасниця збройного підпілля ОУН у Збаразькому р-ні, лицарка Бронзового хреста бойової заслуги УПА.
Дитинство та юність
Ольга Головінська народилася в селі Синягівка Збаразького району тодішньої Австро-Угорської імперії. Закінчивши початкову школу в рідному селі, вона продовжила навчання у Тернопільській гімназії сестер-василіанок. Тут Ольга познайомилася з національно-визвольними ідеями, що знайшли відгук у її молодій душі.
Діяльність в ОУН
У 1939 році після приєднання Західної України до СРСР Ольга Головінська стала активною учасницею ОУН. Вона виконувала завдання розповсюджувача підпільної літератури, а згодом стала зв'язковою між штабом організації та мережею підпільників у Збаразькому районі.
Збройне підпілля
З початком німецько-радянської війни Ольга Головінська долучилася до збройного підпілля УПА. Під псевдо "Маруся" вона виконувала функції санітарки та розвідниці, брала участь у боях проти радянських партизан та Червоної армії. У 1945 році Ольга Головінська отримала поранення в ногу, але після одужання повернулася до підпільної діяльності.
Загибель
14 листопада 1948 року в урочищі "Замочок" поблизу села Мала Плавуча Збаразького району Ольгу Головінську та двох її побратимів оточили сили НКВС. У нерівному бою, що тривав кілька годин, усі підпільники загинули. Ольга Головінська на момент загибелі мала 29 років.
Нагороди та вшанування
За мужність та самовідданість у боротьбі за незалежність України Ольга Головінська була посмертно нагороджена Бронзовим хрестом бойової заслуги УПА. У 2015 році в селі Синягівка на її честь було встановлено меморіальну дошку.
Особисті якості
Ольга Головінська була надзвичайно мужньою, самовідданою та принциповою людиною. Вона щиро вірила у вільну незалежну Україну, і заради цієї мети готова була віддати своє життя.
Ольга Головінська ("Маруся") є прикладом незламного українського духу, який боровся за волю та незалежність Батьківщини. Її мужність, самопожертва та відданість національній ідеї надихали й досі надихають українців у боротьбі за краще майбутнє нашої держави.
Часто задавані питання
- Яким було справжнє ім'я Ольги Головінської?
- У якому підрозділі УПА служила Ольга Головінська?
- За яких обставин загинула Ольга Головінська?
- Якою нагородою була відзначена Ольга Головінська?
- Як вшановують пам'ять Ольги Головінської?
Оставить ответ