ДО ЯКОГО ВІКУ НЕ МОБІЛІЗУЮТЬ В АРМІЮ

Відповідь | Нет комментариев

Мобілізація в Україні: віковий ценз

Мобілізація в Україні передбачає обов’язковий призов громадян на військову службу під час воєнного стану. Існують певні вікові обмеження для мобілізації, встановлені законодавством України.

Віковий ценз для призову на військову службу

Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, військовозобов’язаними є чоловіки у віці від 18 до 60 років і жінки-військові медики у віці від 18 до 50 років.

18–27 років

Громадяни у віці від 18 до 27 років підлягають обов’язковому призову на строкову військову службу. Термін служби становить до 18 місяців.

27–60 років

Чоловіки віком від 27 до 60 років, які не служили у війську, але перебувають на військовому обліку, можуть бути мобілізовані для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань під час воєнного стану.

Жінки-військові медики

Жінки, які мають медичну освіту та здобули спеціальність військового медика, підлягають мобілізації для комплектування медичних частин і закладів. Віковий ценз для жінок-військових медиків становить від 18 до 50 років.

Винятки та відстрочки

Існують певні категорії громадян, які мають право на відстрочку або звільнення від призову на військову службу під час мобілізації. Ці категорії визначені у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

До таких категорій належать:

* Охоронці правопорядку, які працюють в Національній поліції, Державній службі охорони, Службі безпеки України та інших правоохоронних органах.
* Пожежники-рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
* Особи, які проходять строкову військову службу.
* Особи, які проходять службу за контрактом у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.
* Особи, які за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби.
* Особи, які мають більше трьох дітей віком до 18 років.
* Особи, які утримують на своєму утриманні осіб з інвалідністю або дітей, позбавлених батьківського піклування.
* Народні депутати України.
* Студенти денної форми навчання вищих навчальних закладів.

Крім того, уряд може приймати додаткові рішення про відстрочку від призову на військову службу для певних категорій громадян.

Процедура мобілізації

Мобілізація в Україні здійснюється за рішенням Президента України у разі введення воєнного стану. Громадяни, що підлягають мобілізації, отримують повістки від територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Повістка вручається особисто під підпис. У разі відсутності громадянина повістка може бути вручена його близьким родичам або уповноваженим особам. Після отримання повістки особа зобов’язана з’явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у визначений термін.

У разі неявки громадянина без поважних причин, він може бути притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Мобілізація в Україні є важливим механізмом поповнення Збройних Сил України та інших військових формувань під час воєнного стану. Віковий ценз для мобілізації встановлюється законодавством України та становить від 18 до 60 років для чоловіків і від 18 до 50 років для жінок-військових медиків. Існують певні категорії громадян, які мають право на відстрочку або звільнення від призову на військову службу під час мобілізації.

Запитання 1: До якого віку не мобілізують в армію чоловіків?

Відповідь: Чоловіків в Україні можуть мобілізувати до досягнення ними 60-річного віку.

Запитання 2: Чи є винятки з цього правила?

Відповідь: Так, є декілька винятків:

  • Чоловіки, які мають інвалідність I або II групи;
  • Чоловіки, які є єдиними опікунами непрацездатних батьків, дружин, дітей чи повнолітніх непрацездатних братів і сестер;
  • Чоловіки, які мають на утриманні трьох і більше неповнолітніх дітей або дитину з інвалідністю;
  • Чоловіки, які виховують дитину до 18 років без матері.

Запитання 3: Чи мобілізують жінок?

Відповідь: Жінок можуть мобілізувати лише за певних умов:

  • Якщо жінка має звання офіцера або військове звання від старшого сержанта або старшини;
  • Якщо жінка є медиком або фармацевтом.

Запитання 4: Що робити, якщо я відповідаю критеріям винятку з мобілізації?

Відповідь: Необхідно надати відповідні документи до районного або міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Документи включають:

  • Медичний висновок про інвалідність;
  • Свідоцтва про народження дітей;
  • Документи, що підтверджують опіку над близькими родичами.

Запитання 5: Чи можуть мобілізувати чоловіків після досягнення 60-річного віку?

Відповідь: Ні, після досягнення 60-річного віку чоловіки автоматично знімаються з військового обліку і не підлягають мобілізації.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111