ЯКИЙ МЕТОД ОБСТЕЖЕННЯ ПОТРІБНО ВИКОНАТИ У МЕЖАХ ВТОРИННОГО ОЦІНЮВАННЯ РИЗИКУ ФІБРОЗУ ПЕЧІНКИ, ЯКЩО ПОКАЗНИК ШКАЛИ FIB-4 ≥1,3?

Відповідь | Нет комментариев

Яка відповідь є правильною?

  • Біопсію печінки
  • МРТ печінки
  • Транзієнтну еластографію
  • NALFD Fibrosis Score (NFS)

Діагностика ризику фіброзу печінки при показнику шкали FIB-4 ≥1,3

У разі, якщо пацієнт має показник шкали FIB-4 ≥1,3, важливо вчасно провести додаткове обстеження для визначення рівня ризику фіброзу печінки. Один із найбільш ефективних методів в цьому випадку є транзієнтна еластографія, що дозволяє неінвазивно визначити ступінь жорсткості печінки.

Транзієнтна еластографія (FibroScan) є безболісним і швидким методом діагностики фіброзу печінки. Під час процедури, спеціальний апарат вимірює ступінь жорсткості печінки за допомогою ультразвукових хвиль. Цей метод є надійним для виявлення фіброзу та має велику точність у визначенні стадії захворювання.

В порівнянні з біопсією печінки, яка є інвазивною процедурою з ризиком ускладнень, транзієнтна еластографія є більш безпечним та зручним методом для визначення рівня фіброзу. МРТ печінки, хоча є високоточним методом дослідження, він може бути зайвим у випадку показника FIB-4 ≥1,3, коли неінвазивні методи можуть дати необхідну інформацію.

NALFD Fibrosis Score (NFS), хоча є корисним інструментом для визначення фіброзу у пацієнтів з неалкогольним жировим захворюванням печінки, проте в умовах вторинного оцінювання ризику фіброзу печінки за показником FIB-4 ≥1,3, транзієнтна еластографія залишається найбільш оптимальним варіантом.

Отже, у випадку, коли показник шкали FIB-4 у пацієнта ≥1,3, рекомендується провести транзієнтну еластографію для визначення рівня ризику фіброзу печінки.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111