ЯК МОЖНА НЕЙТРАЛІЗУВАТИ ПЕРЕЦЬ

Відповідь | Нет комментариев

Нейтралізація перцю

Пекучість перцю визначається концентрацією в ньому капсаїцину, сполуки, яка зв’язується з рецепторами болю в роті. Хоча пекучість перцю може бути приємною для деяких людей, для інших вона може бути нестерпною і викликати дискомфорт. Існує кілька способів нейтралізувати перець у роті.

Вода: Вода не розчиняє капсаїцин, але вона може змити його з рецепторів болю і тимчасово принести полегшення.

Молоко і молочні продукти: Казеїн, білок, що міститься в молоці і молочних продуктах, зв’язується з капсаїцином і нейтралізує його пекучість.

Кислоти: Кислоти, такі як лимонний сік або оцет, можуть знизити pH рота і зробити капсаїцин менш розчинним, що зменшить його зв’язування з рецепторами болю.

Цукор і мед: Цукор і мед можуть допомогти нейтралізувати перець, зв’язуючись з капсаїцином і відволікаючи рецептори болю солодким смаком.

Масло: Олія розчиняє капсаїцин, що може допомогти видалити його з рота. Найкраще підійдуть оливкова олія або кокосова олія, оскільки вони мають високий вміст жиру.

Алкоголь: Алкогольні напої, такі як пиво і вино, можуть тимчасово притупити чутливість рецепторів болю і зменшити пекучість перцю.

Хліб та рис: Хліб та рис можуть допомогти ввібрати капсаїцин з рота, але не нейтралізують його.

М’ята: Ментол, що міститься в м’яті, має охолоджуючу дію, яка може відволікти від пекучості перцю.

Активоване вугілля: Активоване вугілля має високу поглинаючу здатність і може зв’язуватися з капсаїцином і видаляти його з рота.

Нейтралізатори перцю: На ринку представлені комерційні нейтралізатори перцю, які спеціально розроблені для боротьби з пекучістю перцю. Вони часто містять суміш інгредієнтів, таких як спирт і олії, які розчиняють і видаляють капсаїцин з рота.

Важливо відзначити, що найефективніший спосіб нейтралізувати перець може відрізнятися залежно від того, який саме перець вживається, а також від індивідуальної чутливості людини. Якщо пекучість надто сильна або нестерпна, рекомендується звернутися за медичною допомогою.

Запитання 1: Як нейтралізувати гостроту перцю на язиці?

Відповідь:

 • Випийте холодне молоко, йогурт або кефір. Молочні продукти містять казеїн, білок, який зв'язується з капсаїцином, що відповідає за гостроту перцю, і знижує його вплив.
 • З'їжте ложку цукру або меду. Цукор пригнічує рецептори болю на язиці, тим самим зменшуючи відчуття печіння.
 • Пожуйте кілька зерен рису або хліба. Жуйкий рис або хліб вбере капсаїцин, видаляючи його з язика.

Запитання 2: Як прибрати гостроту перцю з їжі?

Відповідь:

 • Додайте в блюдо кисломолочні продукти, такі як сметана, йогурт або молоко. Кислота в цих продуктах нейтралізує лужний капсаїцин.
 • Покладіть в їжу нарізану цибулю або часник. Цибуля і часник містять сірковмісні сполуки, які утворюють комплекси з капсаїцином, зменшуючи його гостроту.
 • Додайте до страви солодкі фрукти, такі як банани або манго. Фруктова кислота і цукор допоможуть нейтралізувати гостроту перцю.

Запитання 3: Як врятуватися від печіння перцем на руках?

Відповідь:

 • Нанесіть на шкіру молочні продукти, такі як молоко або йогурт. Молочний жир створить бар'єр між шкірою і капсаїцином.
 • Зробіть пасту з харчової соди і води і нанесіть її на уражену ділянку. Харчова сода нейтралізує кислотність капсаїцину.
 • Налийте в миску холодну воду з сіллю і замочіть в ній руки на кілька хвилин. Солона вода допоможе зменшити набряк і запалення.

Запитання 4: Як зняти печіння перцем в очах?

Відповідь:

 • Промийте очі проточною холодною водою протягом тривалого часу (10-15 хвилин). Вода вимиє капсаїцин з очей.
 • Зробіть компрес з молока. Змочіть ватний диск холодним молоком і прикладіть його до очей на кілька хвилин. Молочний жир допоможе зв'язати і видалити капсаїцин.
 • Якщо печіння сильне, зверніться до лікаря.

Запитання 5: Чи можна запобігти гостроті перцю?

Відповідь:

 • При роботі з перцем надягайте рукавички.
 • Добре провітріть приміщення під час роботи з перцем.
 • При використанні перцю не торкайтеся руками очей або слизових оболонок.
 • Після роботи з перцем ретельно вимийте руки з милом.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111