ХРЕБТОВА АРТЕРІЯ ВІДХОДИТЬ ВІД ДУГИ АОРТИ,ВХОДИТЬ В КАНАЛ ПОПЕРЕЧНИХ ВІДРОСТКІВ НА РІВНІ ПʼЯТОГО ШИЙНОГО ХРЕБЦЯ.ЯКІ МʼЯЗИ МОЖУТЬ СТВОРЮВАТИ ДИНАМІЧНУ ПОЗИЦІЙНУ КОМПРЕСІЮ АРТЕРІЇ НА МЕЖІ СЕГМЕНТІВ V1 -V2 ПРИ ВИНИКНЕННІ ТУНЕЛЬНОЇ МʼЯЗОВОЇ КОМПРЕСІЇ?

Відповідь | Нет комментариев

Яка відповідь є правильною?

  • Довгий мʼяз шиї створює медіальний варіант компресії;
  • Передній східчастий мʼяз та міжпоперечні мʼязи тиснуть на артерію з латеральної сторони;
  • На вході в канал поперечних відростків компресійний вплив створюють довгий мʼяз шиї та довгий мʼяз голови, що затискають артерію з латеральної та медіальної сторони;
  • Передній та середній східчасті мʼязи перекривають устя хребтової артерії в міжсхідчастому просторі;

М’язи, що створюють компресію хребтової артерії на рівні сегментів V1-V2

Хребтова артерія, яка відходить від дуги аорти, є одним з основних джерел кровопостачання головного мозку. У своєму проходженні через шийний відділ хребта артерія проходить через канал поперечних відростків, який утворений поперечними відростками шийних хребців. На рівні п’ятого шийного хребця (C5) артерія входить в цей канал.

Через анатомічне розташування артерії на межі сегментів V1-V2 (де починається її внутрішньокістковий канал) виникає можливість тунельної м’язової компресії, яка може призвести до недостатнього кровопостачання головного мозку. Ця компресія може бути обумовлена спазмом м’язів, що оточують канал поперечних відростків.

М’язи, які можуть створювати динамічну позиційну компресію хребтової артерії на межі сегментів V1-V2, включають:

1. Довгий м’яз шиї (m. longus colli): створює медіальний варіант компресії.
2. Передній східчастий м’яз (m. scalenus anterior) і міжпоперечні м’язи (mm. intertransversarii): тиснути на артерію з латеральної сторони.
3. Довгий м’яз шиї (m. longus colli) і довгий м’яз голови (m. longus capitis): при вході в канал поперечних відростків затискають артерію з латеральної та медіальної сторони.
4. Передній та середній східчасті м’язи (mm. scalenus anterior et medius): перекривають устя хребтової артерії в міжсхідчастому просторі.

З перерахованих варіантів правильним є:

Всі відповіді вірні

Оскільки всі перераховані м’язи можуть створювати компресію хребтової артерії на межі сегментів V1-V2, важливо враховувати їх роль при діагностиці та лікуванні захворювань, що пов’язані з недостатністю кровопостачання головного мозку.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111