ЩО ТАКЕ ШЛУНОЧКОВА ЕКТОПІЯ

Відповідь | Нет комментариев

Шлуночкова ектопія

Шлуночкова ектопія — це порушення нормальної електричної активності серця, при якому імпульси для скорочення серцевих шлуночків виникають не в синусовому вузлі, а в самому шлуночку. Таке порушення призводить до передчасного стиснення (ектопічного биття) одного або обох шлуночків.

Причини

Причини виникнення шлуночкової ектопії можуть бути різноманітними:

* Ішемічна хвороба серця
* Інфаркт міокарда
* Гіпертрофія міокарда
* Міокардит
* Перикардит
* Електролітні порушення (наприклад, гіпокаліємія, гіпомагніємія)
* Прийом деяких лікарських препаратів (наприклад, антиаритмічних)

Симптоми

Шлуночкова ектопія може проявлятися різноманітною клінічною картиною, залежно від частоти та тяжкості ектопічних бить:

* Безсимптомна (не відчувається)
* Відчуття перебоїв у роботі серця
* Відчуття посиленого серцебиття (пароксизмальна тахікардія)
* Запаморочення
* Короткочасні непритомності

Діагностика

Шлуночкова ектопія діагностується за допомогою електрокардіографії (ЕКГ). Характерними ознаками шлуночкової ектопії на ЕКГ є:

* Передчасний, розширений і деформований комплекс QRS
* Відсутність передсердного зубця Р
* Поява після ектопічного биття компенсаторної паузи з подовженим інтервалом R-R

Лікування

Лікування шлуночкової ектопії залежить від частоти та тяжкості порушення, а також наявності супутніх захворювань. У разі безсимптомної або рідкісної ектопії лікування зазвичай не потрібне.

* Для частої або тяжкої шлуночкової ектопії застосовуються лікарські препарати, що пригнічують ектопічну активність: бета-блокатори, блоктори кальцієвих каналів, антиаритмічні препарати.
* У деяких випадках може бути рекомендована катетерна абляція, яка передбачає руйнування зони серцевої тканини, що відповідає за виникнення ектопічних імпульсів.

Прогноз

Прогноз при шлуночковій ектопії залежить від основного захворювання, що викликало її. У більшості випадків шлуночкова ектопія є доброякісним порушенням, яке не впливає на тривалість та якість життя. Однак при тяжкій або частої шлуночковій ектопії підвищується ризик розвитку серцевої недостатності, аритмогенної кардіоміопатії та раптової серцевої смерті.

Запитання 1: Що таке шлуночкова ектопія?

Відповідь: Шлуночкова ектопія – це стан, при якому електричні імпульси, що запускають серцебиття, виникають у шлуночках – нижніх камерах серця. Зазвичай електричні імпульси починаються в синусовому вузлі – природному кардіостимуляторі серця. При шлуночковій ектопії електричні сигнали виникають в одному або обох шлуночках, викликаючи передчасні або додаткові серцеві скорочення.

Запитання 2: Які види шлуночкової ектопії?

Відповідь: Існує два основних типи шлуночкової ектопії:

 • Бенінна шлуночкова ектопія: Зазвичай не викликає жодних симптомів і не вимагає лікування. Ектопічні серцебиття спостерігаються епізодично і зазвичай проходять самостійно.
 • Злоякісна шлуночкова ектопія: Це більш серйозний тип, який може викликати серцебиття, запаморочення або втрату свідомості. Злоякісна шлуночкова ектопія може вимагати медикаментозного або хірургічного лікування.

Запитання 3: Які причини шлуночкової ектопії?

Відповідь: Причини шлуночкової ектопії можуть бути різними, зокрема:

 • Ішемічна хвороба серця
 • Інфаркт міокарда
 • Кардіоміопатія
 • Електролітний дисбаланс
 • Гіпертрофія шлуночків
 • Вроджені вади серця

Запитання 4: Які симптоми шлуночкової ектопії?

Відповідь: Бенінна шлуночкова ектопія часто не викликає жодних симптомів. Однак злоякісна шлуночкова ектопія може викликати такі симптоми:

 • Відчуття серцебиття або пропущеного удару серця
 • Запаморочення або непритомність
 • Задишка
 • Біль у грудях
 • Втома

Запитання 5: Як діагностується шлуночкова ектопія?

Відповідь: Шлуночкова ектопія зазвичай діагностується за допомогою електрокардіограми (ЕКГ) або холтерівського моніторування. ЕКГ – це тест, який вимірює електричну активність серця, а холтерівський монітор записує електричну активність серця протягом більш тривалого періоду часу. Крім того, лікар може призначити інші тести, такі як ехокардіографія або магнітно-резонансна томографія (МРТ), щоб оцінити структуру і функцію серця.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111