ЩО ТАКЕ САД ДЛЯ РОЗМИТНЕННЯ АВТО

Відповідь | Нет комментариев

Сад для розмитнення авто

Сад для розмитнення авто — це спеціально обладнана та сертифікована територія, що призначена для зберігання та подальшого митного оформлення транспортних засобів, ввезених з-за кордону. Сад дозволяє відкласти сплату митних платежів на певний термін, надаючи можливість власникам авто зібрати необхідні документи та сплатити мито з урахуванням пільгових ставок.

Принцип роботи

Після ввезення авто на митну територію України воно розміщується на складі тимчасового зберігання (СВХ). Власник авто подає до митниці документи на розмитнення, після чого транспортний засіб переміщується до саду та отримує відповідний статус. На час перебування у саду авто не вважається розмитненим, а власник отримує право зберігання та огляду свого майна.

Терміни та пільги

Зазвичай термін зберігання авто у саду становить 90 днів. Проте, за наявності об’єктивних причин, цей термін може бути продовжений митними органами за додатковою заявою власника.

Головною перевагою використання саду для розмитнення авто є можливість скористатися пільговими ставками митних платежів. Так, наприклад, для легкових авто старше 5 років діє пільга на акцизний збір у розмірі 50%.

Процес розмитнення

Під час перебування авто у саду власник має зібрати та надати до митниці повний пакет документів для розмитнення:

* техпаспорт;
* договір купівлі-продажу;
* сертифікат відповідності;
* рахунок-фактура;
* свідоцтво про реєстрацію авто (якщо таке є);
* податкову декларацію.

Після перевірки документів митницею власнику виставляється квитанція для сплати митних платежів. Оплативши квитанцію, власник отримує митну декларацію, яка підтверджує законне розмитнення авто в Україні.

Особливості

Сади для розмитнення авто зазвичай розташовуються поблизу митних пунктів або на території логістичних центрів. Для отримання статусу саду територія має відповідати певним вимогам:

* бути огороджена та охоронятися;
* мати під’їзні шляхи та достатню площу для розміщення транспортних засобів;
* бути обладнана системами відеоспостереження та сигналізації.

Персонал саду відповідає за охорону, обслуговування та оформлення документів на розміщені на його території авто.

Вибір саду

При виборі саду для розмитнення авто важливо враховувати такі фактори:

* віддаленість від пункту ввезення;
* вартість зберігання;
* наявність додаткових послуг (страхування, ремонт, техогляд);
* відгуки та рекомендації інших клієнтів.

Використання саду для розмитнення авто дозволяє власникам транспортних засобів скористатися пільговими ставками митних платежів та уникнути додаткових витрат, пов’язаних з тривалим зберіганням авто на складах тимчасового зберігання.

Питання 1: Що таке САД для розмитнення авто?

Відповідь: САД (Спеціальний Автомобільний Дозвіл) – це документ, необхідний для тимчасового ввезення транспортного засобу в Україну з можливістю його експлуатації без сплати митних платежів терміном до 1 року.

Питання 2: Хто може оформити САД для розмитнення авто?

Відповідь: Оформити САД можуть фізичні та юридичні особи, які є резидентами України або нерезидентами, які мають право на тимчасове перебування в Україні.

Питання 3: Які документи потрібні для оформлення САД?

Відповідь: Для оформлення САД необхідні такі документи:

  • паспорт громадянина України або паспорт іноземця;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
  • доручення (для уповноваженої особи);
  • інші документи за вимогами органу митного оформлення.

Питання 4: Скільки коштує оформлення САД?

Відповідь: Вартість оформлення САД залежить від типу транспортного засобу, його вартості та терміну тимчасового ввезення. Зазвичай вартість складає від 150 до 500 євро.

Питання 5: Які наслідки порушення терміну дії САД?

Відповідь: За порушення терміну дії САД передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу та конфіскації транспортного засобу. Штраф може становити від 150 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111