ДО ОСНОВНИХ ДІАГНОСТИЧНИХ КРИТЕРІЇВ СТЕАТОТИЧНОЇ ХВОРОБИ ПЕЧІНКИ ВІДНОСЯТЬ:

Відповідь | Нет комментариев

Яка відповідь є правильною?

  • Підвищення загального холестерину
  • Підвищення ЛПНЩ
  • Підвищення ЛПВЩ
  • Підвищення тригліцеридів

Стеатотична хвороба печінки: діагностичні критерії

Стеатотична хвороба печінки (СХП) – поширене захворювання, що характеризується накопиченням жиру в печінкових клітинах. Для точного діагностування СХП розроблені чіткі критерії, що охоплюють різні аспекти, включаючи морфологічні, біохімічні та клінічні ознаки.

Морфологічні критерії:

* Наявність жирових крапель у гепатоцитах, виявлених при біопсії печінки.
* Від ступеня стеатозу залежить кількість гепатоцитів, що містять жирові включення: незначний (5-33%), помірний (33-66%) та тяжкий (понад 66%).

Біохімічні критерії:

* Підвищення рівня аланінамінотрансферази (АЛТ) – ферменту, що виділяється у кров при пошкодженні печінки.
* Підвищення рівня аспартатамінотрансферази (АСТ) – ще одного печінкового ферменту, рівень якого також зростає при ураженні печінки.
* Підвищення рівня тригліцеридів – ліпідів, що транспортують жири у крові.

Клінічні критерії:

* Ожиріння або надмірна вага.
* Метаболічний синдром – комплекс симптомів, що включають ожиріння, високий кров’яний тиск, високий рівень глюкози в крові та низький рівень холестерину ЛПВЩ.
* Цукровий діабет 2 типу.
* Зловживання алкоголем.

Варіанти відповіді та обґрунтування:

  • Підвищення загального холестерину
  • Підвищення ЛПНЩ
  • Підвищення ЛПВЩ
  • Підвищення тригліцеридів

Найбільш правильний варіант – підвищення тригліцеридів. Це пов’язано з тим, що тригліцериди є основним типом жирів, що накопичуються в печінці при СХП. Інші варіанти, хоча й можуть бути асоційовані з СХП, не є первинними біохімічними маркерами захворювання.

Підсумовуючи, діагностичні критерії стеатотичної хвороби печінки охоплюють морфологічні, біохімічні та клінічні ознаки. Найбільш важливим біохімічним критерієм є підвищення рівня тригліцеридів, що свідчить про надмірне накопичення жиру в печінці.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111