ДО ЯКОГО ЧИСЛА ОСІННІЙ ПРИЗОВ

Відповідь | Нет комментариев

Осінній призов в Україні – це період, протягом якого громадян, придатних до військової служби, призивають для виконання військового обов’язку. Терміни осіннього призову регламентуються Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Осінній призов розпочинається 1 жовтня і закінчується 31 грудня. Таким чином, призовники мають бути направлені з військкоматів у військові частини до 31 грудня.

Під час осіннього призову на військову службу призиваються громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 27 років, які не мають права на відстрочку чи звільнення від військової служби та підлягають призову відповідно до встановленого порядку.

Призовники, які отримали повістку, зобов’язані з’явитися до військкомату у вказаний час і місце. У разі неявки призовника без поважних причин він може бути притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Після проходження медичної комісії та інших необхідних перевірок призовники направляються у військові частини для проходження військової служби. Термін служби для призовників, які вперше призиваються на строкову військову службу, становить 18 місяців.

Для деяких категорій призовників передбачено відстрочку від призову. До них належать:

* студенти вищих навчальних закладів денної форми навчання;
* аспіранти та докторанти;
* працівники критичної інфраструктури та органів державної влади;
* особи з інвалідністю;
* багатодітні батьки та інші.

Призовники, які мають право на відстрочку, звільняються від призову на весь період, на який надано відстрочку. Після закінчення цього періоду вони підлягають призову на загальних підставах.

Осінній призов є важливою складовою оборони та безпеки України. Він дозволяє поповнювати ряди Збройних сил новими кваліфікованими військовослужбовцями, готовими захищати свою країну.

Запитання та відповіді про осінній призов

1. До якого числа триває осінній призов в Україні?

Осінній призов в Україні традиційно триває з 1 жовтня по 31 грудня включно.

2. Чи є можливість перенести осінній призов?

Так, за наявності поважних причин можливе перенесення осіннього призову. До таких причин належать:

  • хвороба призовника або членів його сім'ї;
  • навчання призовника на денній формі навчання в закладах освіти;
  • сімейні обставини, що потребують участі призовника у забезпеченні життєдіяльності сім'ї.

Заява про перенесення призову подається до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

3. Які вікові рамки осіннього призову в Україні?

Осінньому призову підлягають чоловіки віком від 18 до 27 років, які не мають відстрочок або звільнень від військової служби.

4. Чи є можливість альтернативної служби замість призову до армії?

Так, в Україні існує альтернативна служба замість строкової військової служби. Тривалість альтернативної служби становить 18 місяців. Для проходження альтернативної служби необхідно звернутися до ТЦК та СП та подати відповідну заяву.

5. Які пільги та гарантії надаються призовникам та військовослужбовцям?

Призовники та військовослужбовці мають право на:

  • грошове забезпечення;
  • безкоштовне медичне обслуговування;
  • безоплатну освіту заочно або дистанційно;
  • пільгові кредити на придбання житла;
  • інші соціальні гарантії, передбачені законодавством України.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111