Як проводиться просування сайтів в Гугл?

SEO | Нет комментариев

Аудиторія Google сама широка в світі, вона значно перевищує аудиторію інших пошукових систем. У російському сегменті інтернету цей пошуковий інструмент поступає Яндексу у кілька разів. Але в американському та європейському сегментах Google – номер один. Їм незмінно користуються люди різного віку і соціальних груп для пошуку товарів, послуг та іншої інформації. Саме тому SEO сайта по Google актуальне для ресурсів будь-яких тематик та напрямків.

До переваг просування сайту в Google відносяться:

  • Висока якість трафіку. Вважається, що пошуковик використовує найбільш платоспроможна аудиторія, готова зробити різні конверсійні дії.
  • Низька вартість просування (у багатьох тематиках набагато нижче, ніж в Яндексі).
  • Швидкий результат. В Google оновлення видачі відбувається дуже часто, тому результат можна спостерігати вже після короткого часу.
  • Стабільність. Незважаючи на динамізм системи, пошукові алгоритми Google рідко кардинально змінюються. Тому оптимізувати ресурс під цю систему особливо актуально в комплексних рекламних кампаніях.

Просування сайту в Google: з чого почати?

Для початку варто з’ясувати чи проіндексований ваш сайт пошуковим роботом Google. Для цього необхідно ввести в рядок пошуку site:назва_сайту – і пошукова система видасть всі сторінки, які Google вніс в свою базу і які можуть знайти користувачі. Якщо таких не виявилося, можна повідомити Гугл про існування свого сайту. Це прискорить процес індексації. Для того щоб в подальшому стежити за скануванням ресурсу, необхідно створити в Google акаунт веб-майстра, з ним процес оптимізації значно полегшується.

Працюємо над мета-тегами (title, description, keywords)

Заголовок, або «тайтл» є важливим мета-тегом, який впливає на просування. По суті, багато в чому виходячи з нього пошуковий робот робить висновок про зміст сторінки. Оптимізація сайту починається зі створення коректних заголовків, при цьому важливо враховувати наступні рекомендації:

  • зміст заголовків має точно відповідати змісту сторінки. При цьому вони повинні включати необхідні ключові слова і бути читабельними і зрозумілими для користувачів.

  • для кожної сторінки повинен бути створений свій, унікальний заголовок.

  • назва повинна бути короткою і інформативною. Хоча Google допускає використання в title набагато більше слів, ніж вміщує рядок браузера, краще обійтися більш лаконічним і змістовним заголовком.

  • неприпустимо автоматично генерувати назву сторінок в системі управління сайтом.

  • при оптимізації слід врахувати, що Google любить прямі входження запитів в заголовок

Що стосується інших мета-тегів, як то description і keywords, то їх використання не так важливо, і вони практично не впливають на просування. Але заповнення цих полів є своєрідною ознакою гарного тону при оптимізації сайту під Google. Слід зазначити, що Гугл для формування фрагментів часто бере опис з description, тому пишіть в ньому привабливий для користувача текст.

Не економимо на хостингу. Час відгуку і швидкість завантаження сторінок безпосередньо впливають на рейтинг сайту у пошуковій системі. Додайте свій ресурс на якісний хостинг – це матиме позитивний вплив на його ранжування.

Тільки унікальний контент. Без цього просування сайту в Гуглі неможливо. Навіть якщо ви просуваєте новинний портал, до індексації матеріалу роботом його необхідно переписати, «отрерайтити» інформацію перш, ніж розмістити. У тому числі необхідно уникати дублювання інформації в межах сайту. Якщо це неможливо, то можна хоча б вручну закрити текст від індексації пошуковим роботом в файлі robots.txt.

Постійно оновлюйте ресурс. Якщо оновлювати контент кілька разів на тиждень невеликими порціями (навіть по 500 символів), Google буде набагато швидше індексувати сайт, вважаючи його цікавим і корисним для користувачів. Але не використовуйте ніяких додаткових програм, автоматично генеруючих контент – пошуковик давно вже навчився будувати семантичні і синтаксичні зв’язки між словами в пропозиціях і цілком може розпізнати неякісний текст. Краще замовте написання статей у копірайтерів.

Посилання. Один з китів пошукової оптимізації – посилання. Деякий час тому достатньо було купити певну кількість посилань на свій сайт, і це забезпечувало б його високу позицію з важливими словами. На даний момент ситуація змінилася, хоча посилання все також надають значний вплив на ранжирування сайту. При їх виборі важливо враховувати безліч факторів, як то:

  • якість і тематичність ресурсів. Краще отримати кілька посилань з авторитетних і великовагових сайтів, ніж 100 зі свідомо неякісних.
  • анкор-текст (текст, навколишній слова для посилання). На відміну від інших пошукових систем Google любить точне входження запитів, але важливо не зловживати однаковими анкорами і використовувати різні формулювання. Посилання варто вести на різні сторінки сайту, не тільки на обнародувану, але й на інші. Текст розміщений навколо посилань повинен бути тематичним, тобто містити часто вживані для даної тематики слова.
  • планомірність нарощування посилальної маси. Якщо ваш сайт був запущений тільки вчора, а сьогодні ви вже починаєте роботу по його оптимізації, то ні в якому разі не можна відразу купувати велику кількість посилань на сайт – це потрібно робити поступово і вкрай обережно. В іншому випадку є ризик потрапити під фільтри пошукових систем, не тільки Google, але йінших.
  • і багато інших чинників, які варто враховувати при нарощуванні посилальної маси.

Додаткові рекомендації

  • Створіть карту сайту і розмістіть її або посиланням на головній сторінці, або в футері.
  • Створіть xml-карту сайту і повідомте шлях до неї через панель веб-майстра Google.
  • При оптимізації сайту позбудьтеся від дублів – закрийте сторінки в robots.txt, вкажіть бажану сторінку з безлічі подібних, додавши посилання rel = “canonical” в розділ <head> всіх “неканонічних” версій сторінок HTML, налаштуйте 301 редирект.
  • Зробіть перелінковку між сторінками сайту. Це допоможе рівномірно розподілити їх вагу.
  • Зареєструйте сайт в DMOZ. Варто зазначити, що цей каталог пред’являє високі вимоги до ресурсів і пройти реєстрацію не так вже й просто – процес займає кілька місяців.

А в цілому, SEO під Google не має принципових відмінностей від подібних робіт для інших пошукових машин. Тому просуваючи сайт в Гуглі, ви отримуєте приплив відвідувачів і з інших систем.

Оставить ответ

Можно использовать: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1111